SLOVAN LIBEREC B - LOKO VLTAVÍN PRAHA 3:1 (2:1)
Liberečtí udeřili bleskově již ve 4. minutě, když Vlasko pláchl Hájkovi po levé straně, podél vyběhnuvšího gólmana posílal míč k protilehlé tyči, kam včas doklouzal po mokré trávě Rybanský a skóroval - 1:0. Ve 23. minutě unikal na hranici ofsajdu vltavínský Předota, po kontaktu s obráncem spadl a sudí odpískal penaltu. Tu bezpečně proměnil sám faulovaný Předota - 1:1.

V 38. šel sám na brankáře Kováře hostující Škorvánek, jenže ačkoli mohl pokračovat ještě dál, ukvapil se a z velkého vápna přestřelil. Ve 43. pěkně pálil z 22 metrů Vlasko, gólman Čaba byl připravený. V poslední minutě první půle předvedl parádu Bína. U postranní čáry pokutového území dostal polovysoký míč, možná ho chtěl jen centrovat, ale povedl se mu pohotový krásný oblouček, který zapadl ke vzdálenější tyči do brány Pražanů - 2:1.

Po změně stran zabránili v 51. a 64. minutě vyrovnání včasnými skoky do gólových střel na malém vápně liberečtí stopeři Zieris a Karisik. V 72. brankář Kovář poněkud riskantně vyběhl při brejku hostů za velké vápno. Útočník Vltavínu mu míč málem sebral, ale Kovářovi se podařilo vybojovat ho zpátky. Nastal však souboj s dalším pražským hráčem a úspěšná gólmanova klička a vzápětí identická situace, po níž se Kovář dostal až skoro na půlku hřiště. Poté již poslal balon úspěšně spoluhráčům, zatímco trenéru Vodičkovi zjevně hrozil infarkt.

Tříbodový zisk Slovanu zpečetil střídající Suk, který po dvou minutách svého pobytu na hřišti dostal pas za obranu, šikovně obešel gólmana, z těžkého úhlu posílal míč do branky a gólu nezabránil ani dobíhající hostující Tenkl, který naopak balónu za čáru ještě pomohl - 3:1.

„Vltavín potvrdil, že je kvalitní tým, ale naši hráči zápas zvládli a odpracovali ho dobře. Mužstvo musím pochválit, nebyl tam žádný fotbalista, kterému by se utkání nepovedlo,“ pravil trenér domácích Jaroslav Vodička.

Branky: 4. Rybanský, 45. Bína, 77. Suk - 24. Předota z penalty. Statistiky zápasu: střely na branku 6:8, mimo 6:6, rohy 6:5, fauly 9:15, ofsajdy 7:0. Rozhodčí: Moník. ŽK: Pokorný, Zieris, Kovář Tenkl, Hájek, Valášek. Diváků: 110. Liberec B: Kovář - Bína, Zieris, Karisik, Pokorný - Rybanský, Krystan, Daniel (90+2. Werner), Vlasko - Kmoníček (75. Suk), Vojta (85. Beneš).