Kunice – Chrudim 0:0
Místní nováček České fotbalové ligy ani v šestnáctém zápase této soutěže nepoznal hořkost porážky a po remíze 0:0 na hřišti druhých Kunic natáhl ssvoji skvělou sérii mistrovských zápasů bez porážky na kulatou „třicítku“.

Domácí od začátku utkání dávali najevo, že hodlají získat skalp suverénního nováčka. Chrudimští ovšem hráli zodpovědně a v prvním poločase je podržel dvěma výbornými zákroky brankář Mrázek. To, že se Kunicím nepodařilo splnit jejich cíl, hodně ovlivnila 56. minuta, kdy byl za nevybíravý faul zezadu na Kesnera vyloučen domácí Veselý.

Poprvé v sezoně se mu však nepodařilo skórovat, což jej až tak mrzet nemusí. Podívejme se tradičně na ohlasy některých aktérů.

Vladimír Hašek, prezident FK Kunice: „Výkony Chrudimě jsou pro mě v podzimní sezoně bomba. Hráli jsme u vás v přípravě těsně před soutěží a vyhráli 1:0. Ale už tehdy jste mě překvapili, bylo vidět, že máte velmi dobré mužstvo. A obdivuhodné je, že hrajete prakticky se svými odchovanci, takže vám držím palce. Myslel jsem zpočátku, podobně asi jako mnozí jiní, že vaše kvalitní výkony jsou hlavně zásluhou nováčkovského nadšení, ale už po polovině podzimu bylo zřejmé, že to jenom z tohoto důvodu nebude a kolo od kola to je zřejmější. Pro mě je Chrudim v ČFL, znovu opakuji, bomba!“

Zdeněk Hašek, trenér FK Kunice: „Jsem zklamaný z tohoto utkání, protože jsme ho měli vyhrát. Rozhodl první poločas, kdy jsme měli tři obrovské šance, a bohužel ani jednu neproměnili. Kdybychom šli do kabiny s tím, že vedeme, tak by Chrudim musela po přestávce hrát jiný fotbal. Dalším zlomovým momentem bylo vyloučení našeho hráče zhruba v 60.minutě. I přes oslabení jsme o deseti měli tlak a nepustili soupeře do žádné vážnější šance. Z tohoto pohledu jsem zklamaný. Chrudim sice vede s velkým náskokem soutěž, ale její hra mě také zklamala. Proti deseti hrála se zabezpečením tří čtyř hráčů vzadu. Přijela k nám pro bod, získala ho, k tomu ji gratuluji, ale s takovouhle hrou bych se nechtěl prezentovat."

Pavel Jirousek, trenér MFK Chrudim: „Potvrdilo se, že v Kunicích je horká půda a pšenka tady soupeřům moc nekvete. Na jejich hru jsme se připravovali, věděli jsme, že mají vysoké hráče, že se budou prezentovat pouze takovým crushfotbalem, tedy pouze nákopy na vysoké útočníky, souboje o míč, čekání na standardky. Ale to, že budou mít prakticky nulové kombinace, překvapilo i mě. V první půli měl soupeř tři dobré příležitosti, ale neprosadil se. Po hodině hry byl vyloučen domácí hráč za příšerný faul na Kesnera, kdy po něm skočil oběma nohama, ale v pojetí hry Kunic to nic neznamenalo, akorát ze tří beků šli na tři, ale ty nákopy balónů bez nulové kombinace pokračovaly. Naši hráči všechny souboje s vysokými protivníky uskákali a měli několik nebezpečných protiútoků. Bohužel jsme je dnes nedotáhli ke gólům. Domácí absolutně nechtěli přispět k tomu, aby se hrál kombinační fotbal, který by se divákům líbil. My jsme hráli venku a bod samozřejmě bereme. Ale znovu opakuji, že tady nešlo nic jiného hrát, než reagovat na tenhle jejich herní styl. Domácí nakopávali míče na dva vysoké útočníky a čekali na standardky. My na tento styl byli připraveni, všechno jsme ,odtrkali', ale oproti jiným zápasům se nám nedařilo vytvářet si šance. Mužstvo podalo týmový výkon, výborně zachytal Mrázek. Sice jsme poprvé na podzim nestřelili gól, ale bezbranková remíza na hřišti druhého týmu tabulky má svou cenu.“

Ivan Hoffmann, mecenáš MFK Chrudim: „Že bychom byli unaveni z výher? Ale jedna remíza nám nevadí. Neporazili nás. Musím uznat, že Kunice byly o trochu lepší, měly i smůlu, ale my jsme hráli taky dobře. Zaplaťpánbůh za tu remízu, která je pro nás vlastně vítězstvím. Náskok čtrnácti bodů na ně nám zůstal. Jsem rád, že jsem se byl v Kunicích podívat.“

A teď už čeká opravdové finále podzimní části České fotbalové ligy, kdy se utkají oba vedoucí celky tabulky. Na pořadí se nemůže nic změnit, protože Chrudimští vedou před Pardubicemi o plný tucet bodů, ale derby bude z mnoha hledisek přitažlivé. Domácí aktéři se budou jistě snažit završit svoji spanilou jízdu kalendářním rokem 2011 bez porážky, rival z města perníku určitě nebude chtít připustit další navýšení bodového rozdílu v jeho neprospěch. Zajímavé také bude, jak se představí v Chrudimi bývalí hráči AFK Lukáš Rešetár a David Hudec, kteří nyní hrají za Pardubice.

Tento přitažlivý duel se bude hrát na hřišti U Vodojemu v sobotu 26. 11. od 10.15 hodin. Správný fotbalový fanoušek by neměl rozhodně chybět!

Fakta – rozhodčí: Košan. ŽK: 1:2. ČK: 1:0 (56. Veselý). Diváci: 200. FK Kunice: Šilhavý - Kopta, Havlíček, Mikula, Veselý - Dvořák (46. Kordiak). Lička (72. Brabec), Balšánek (87. Koubek), Rejhon - Tafat, Marek. MFK Chrudim: Mrázek - Štěpánek, Linhart, Radouš, Adámek - Kesner, Mastík, Vodrážka, Dostálek - Vácha, Holub.