Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Krchlebští zvítězili v městském derby

Krchleby /FOTOGALERIE/ – Mač ´vostrej´ jako břitva, jak by řekli štamgasti z ´Vinglu´, viděli v sobotu v Krchlebech. Podle všeho vůbec poprvé v historii na sebe v mistrovském utkání narazili fotbalisté domácího Sokola a mužstva z blízkého Staňkova. A protože Krchleby pod Staňkov spadají, šlo o derby s přízviskem městské…

21.10.2010

Z derby Krchleb proti Staňkovu.Foto: Deník/ Václav Tauer

Sokol Krchleby – FK Staňkov 5:1 (4:1)
Ještě před utkáním se trenérovi Staňkova Kucharičovi omluvil gólman Láďa Jánský, jemuž se narodil potomek, v již tak prořídlé obraně bez zraněného Hracha chyběl i Regál. Už ve 2. minutě se stopadesáti přítomným divákům zatajil dech, když se ošklivě střetli krchlebský obránce Štverka, jeden z kolonie hráčů, kteří působili v obou klubech, s pronikajícím Brožem.

Ten se v bezvědomí skácel k zemi a hřiště opustil na nosítkách. I když byla přivolána sanitka, Brož se později vrátil na lavičku a sledoval výkon svých spoluhráčů. Ještě v průběhu první půle zamířil do nemocnice druhý aktér střetu. Nepříjemná událost z úvodu zápasu dolehla na obě mužstva, více však zřejmě na hosty. V 7. minutě Podzimek nacentroval zleva do nesešikované obrany hostí, Marek Doležal přeskočil obránce ve skluzu a překonal Škampu – 1:0. Hosté odpověděli ve 12. minutě, kdy nahecovaný Dostálík vypálil na Marcelovu bránu, míč změnil směr o nohu Sekereše a domácí gólman kapituloval – 1:1.

Že náhradník v brance Staňkova Škampa, který nastoupil s virózou, není ve své kůži, dokázal Prihoda, který dalekonosnou střelou rozvlnil síť za jeho zády – 2:1. Gólu na 3:1 předcházel centr do vápna hostí, kde svedli souboj domácí Prihoda a Skála s Dolejšem a Zahořem a u odraženého balonu byl první Skála. V poslední minutě první půle Škampa vyrazil střelu jednoho z domácích do strany, Skála míč doběhl, ale Škampa se mu vrhl po nohách a Zahoř jej zatáhl za dres, opora domácích se vcelku ochotně skácela k zemi a sudí nařídil pokutový kop, který do opačného rohu, než šel gólman, umístil Sekereš – 4:1.

Přes nepříznivný vývoj utkání vstupovali Staňkovští do druhého poločasu s vírou, že lze s výsledkem ještě něco udělat. Jenže domácí si na úzkém hřišti vedení hlídali a zvrat nepřineslo ani vysunutí obávaného hlavičkáře Staňkova Bukovského do útoku. Naopak, v 75. minutě utekl po levé straně Skála, vběhl do vápna, nahrál zpět na Beisbiera a ten přesnou střelou završil skóre derby na konečnáých 5:1.

Řekli po zápasu:

Josef Landštof, Krchleby: „I podle reakcí diváků to byl pohledný fotbal. Staňkov měl na nohách míč častěji, což je dáno jeho kombinačním stylem hry, my jsme hráli jednoduše od brány do útoku a tam ze všech pozic stříleli a vyvolávali zmatek. Rozhodly rychlé góly a asi i větší vůle po vítězství, kluci se proti rivalovi vyhecovali, makali a bojovali. ´Obětovali jsme Vojtu Šmrhu, který měl pokrýt Janku a to splnil. Včas jsme přistupovali k záložníkům Staňkova a nenechali je rozehrát.“

Milan Kucharič, Staňkov: „S ohledem na to, co se na začátku stalo Lukášovi Brožovi, je výsledek vedlejší. Hlavně že je v pořádku. Nepříjemné bylo už to, že nám vedle Jánského chyběl Regál, takže po Hrachovi další ztráta v obraně. Nám nic nevycházelo, naopak soupeři tam spadlo vše, do čeho kopl. Věděli jsme, že jsou nebezpeční z centrů, standardek a střílí z dálky, přesto jsme z toho dostali tři rychlé góly. A za stavu 4:1 potřebujete prostor, abyste s výsledkem mohli něco udělat, rozběhat soupeře, což na úzkém hřišti dost dobře nejde. Body, které jsme pracně vydřeli s Dlouhým Újezdem, jsme tak vrátili.“

FK Staňkov: Škampa – Bozděch, Dolejš, Bukovský, Brož (Kukla) – Zahoř, Hrdina, Dostálík, Leider – Janka, Rejthar. Trenér: Milan Kucharič.
Sokol Krchleby: Marcel – Štverka (Chval), Sekereš, Doležal Miloš, Podzimek – Šmrha, Poslední, Beisbier, Prihoda – Skála, Doležal Marek. Trenér: Josef Landštof.

SLEDUJTE ON-LINE: Prezident Miloš Zeman dorazil do Plzně v dobré náladě

Plzeňský kraj - Sledujte s Deníkem návštěvu prezidenta v kraji.

Evropská liga: Viktoria letí do Švýcarska

Plzeň – Povzbuzeni vítězstvím v prestižním duelu nad pražskou Spartou odlétají ve středu fotbalisté Viktorie Plzeň k dalšímu těžkému zápasu – k utkání základní skupiny Evropské ligy se švýcarským FC Lugano.

Tři zranění a půlmilionová škoda po nehodě u Meclova

Meclov – Nedodržení bezpečné vzdálenosti mezi auty bylo příčinou pondělní podvečerní nehody u Meclova.

Škodovka prohrála, přesto je první

Litvínov, Plzeň – Hokejisté Škody Plzeň sice v úterním 14. kole prohráli na ledě posledního Litvínova po prodloužení 1:2, přesto se vyhoupli do čela extraligy  před Kometu. Obhájci titulu totiž vyšli naprázdno v Třinci, ale za Škodovkou zaostávají na začátku druhé čtvrtiny jen o skóre.