Sokol Krchleby – Sokol Postřekov 2:3 (1:2)
´Mladé pušky´ okolo trenéra Jindry Kapice začaly od úvodu zápasu ukazovat, proč jsou na jaře štikou soutěže. Hra na jeden dotek s rychlým přechodem do útoku dělal domácím ze začátku potíže. Než přistoupili domácí zadáci na tento herní styl, pláchl po pravé straně nikým nehlídaný Kočiš a před vybíhajícím Chvátalem tečoval centr z levé strany do branky - 0:1.

Poté se domácí konečně probrali a začali hrát s Postřekovem naprosto vyrovnanou partii. V 16. minutě zahrávali rohový kop, ostře střežený Skála před svým vystřídáním pustil míč na Ondru Doležala, ten však nastřelil pouze gólmana hostů Noska. Po sedmi minutách hry hosté prohráli několik soubojů před vlastní šestnáctkou a dalekonosná Šmrhova pumelenice potěšila domácí příznivce, protože zaplula pod břevno - 1:1.

Hostům začal dělat problém důrazný presink domácích, přesto šli opět do vedení – 1:2. Autorem branky byl Závodný, jenž spolu se Steinbergerem předvedli narážečku, při níž potěšili fotbalové fajnšmekry. Když minutu poté Chvátal lapil dloubáček hostů a na druhé straně Tauer zhatil akci Ondry a Marka Doležala ukvapeným odkopem, po němž ještě následovala střela mimo Noskovu branku, šlo se za tohoto stavu do kabin.

Od úvodu druhého poločasu bylo patrné, kdo je v Krchlebech doma. ´Kanárci´ šli nekompromisně za vyrovnáním. Agilní Vrba s bratry Doležalovými byli neustálou hrozbou pro hosty, ti se několik minut bránili pouze odkopy. Trenér Postřekova na vývoj zápasu reagoval změnami v sestavě, přesto se domácí v 61. minutě dočkali zaslouženého vyrovnání. To se po pěkné akci středem obrany dostal z rohu velkého vápna do zakončení sváteční střelec domácích Koriťák a Nosek se po míči mířícímu s milimetrovou přesností k tyči natahoval marně - 2:2.

Vzápětí postřekovský gólman řešil další ošemetnou situaci, kdy jeden z domácích předvedl sólo snad přes půl hřiště a Nosek se mu na výletě daleko z brány musel vrhnout pod nohy. Domácí pak vsadili vše na jednu kartu, aby získali kýžené tři body. To se jim však stalo osudným. Bučkův gól lobem přes Chvátala sice ještě pro ofsajd neplatil, ale Postřekovští dál trpělivě čekali na svoji šanci a ta přišla tři minuty před koncem. Po trestném kopu do pokutového území domácích si brankář Chvátal zakřičel, že míč má, ale přes klubko hráčů se k zákroku nedostal, jeden z hráčů Postřekova jej přehlavičkoval do břevna, a vystřídavší Cibulka využil konsternované domácí obrany k pohodlné dorážce do prázdné branky - 2:3. S tímto výsledkem se ještě snažil něco udělat domácí Beisbier, který střílel tvrdě, bohužel pro domácí těsně vedle branky hostů.

Body za výhru z vesnice koláčů si odvezl Postřekov. Jedenáctému celku tabulky nezbývá nic jiného, než příští týden vyloupit staňkovskou tvrz v ostře sledovaném ´městském´ derby. Také Postřekov čeká v neděli derby s Klenčím. Na toto utkání Domažlický deník vypisuje speciální prémii. Střelec vítězného gólu získá ihned po derby zdarma dvě vstupenky na koncert Tublatanky 27. května v Domažlicích.

Sokol Krchleby: Chvátal – Štverka, Sekereš, Rap, Doležal Miloš (Koriťák) – Podzimek, Štverka, Vrba – Skála (Beisbier), Doležal Ondra, Doležal Marek (Chval). Trenér: Karel Lorenc.
Sokol Postřekov: Nosek – Jasan, Královec, Vavřík, Tauer Jiří – Adamka, Vaněk, Steinberger, Kočiš – Závodný (Cibulka), Buček. Trenér: Kapic Jindřich. ⋌