Krchleby – Klenčí 3:1 (2:0)


Favorizovaní hosté nastoupili do utkání s kanonýrem Franekem na hrotu. Hlavně on měl na úzkém krchlebském "Wemblí" prověřit staňkovským Štverkou vyztuženou obranu Krchleb.

Domácí zvažovali, zda po vzoru Kolovče a jejich tahu s kanonýrem Šperlem ´schovají´ obávaného a soupeři příliš hlídaného Skálu do zálohy, to by ale Ondra Doležal nesměl chybět na tréninku, za což zůstal sedět na lavičce, a Skála se zkušenostmi z divize opět zaujal místo v útoku. Role kanonýra však byla v sobotu souzena Šauerovi. Ten se postaral o zužitkování úvodního tlaku domácích, kteří zahrávali řadu standardních situací. Po přenesení hry ze strany na stranu se Šauer nejlépe zorientoval ve vápně a přihrávku hlavou od Marka Doležala přetavil v gól– 1:0.

Stejný hráč ještě do přestávky zařídil druhý gól Krchleb. Jeho dlouhý aut hráč hostí u tyče neodhlavičkoval, netrefil se ale ani Skála ve výskoku a míč po nejistém zákroku Sokola propadl do sítě – 2.0. To už hosté museli poslat do hry Houdka za Hůlu, který se v souboji se Skálou zranil.

Do druhé půle trenér Klenčí Miroslav Moravec přesunul Čecha a hosté ve snaze dát co nejdříve kontaktní gól nastoupili v rozestavění 4 – 4 – 2. Rozjetým domácím ale vyhovovalo kouskování hry po častých hvizdech sudího. Nato opět po dlouhém autu nikým neatakovaný Marek Doležal střelou k tyči zvýšil na 3:0.

Klenečtí se začali prosazovat až v závěrečné čtvrthodině, kdy domácím docházely síly a pasy konečně začaly nacházet Franeka. Ten nejprve nastřelil tyč, poté už ale střelou zpoza velkého vápna mířil přesně a Chvátalovi nedal šanci. Hostům se gólmana domácích po rohu a závaru podařilo překonat ještě jednou, ale míč z brankové čáry jeden z domácích vykopl.

„Zaspali jsme prvních dvacet minut, to se proti Krchlebům doma už těžko otáčí. Škoda, že v bráně neskončil Franekův lob za stavu dva nula. Soupeři blahopřeji, vyhrál zaslouženě,“ uvedl po zápase trenér hostů Moravec. Domácí kouč Jaroslav Kubeš byl spokojenější. „Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř. Hráli jsme ze zabezpečené obrany na rychlé protiútoky. Na Franeka nebyl nikdo určen, jen kolem vápna měli kluci soupeře zdvojovat. Jsem spokojen s bojovností, nasazením a konečně se dařilo i střelecky. Ve hře jsou ale ještě chyby.“

Sestava Krchleby: Chvátal – Štverka, Koriťák, Sekereš, Poslední – Podzimek, Prihoda, Šauer, Ludvík – Doležal, Skála.

Sestava Klenčí: Sokol – Hůla, Holar, Osvald, Vejmelka – Psutka, Čech, Hromník, Housar, Macht – Franek. ŽK: 0:3. Diváků: 140.