KRÁLŮV DVŮR ŽIŽKOV B 2:1

Družstvo Králova Dvora doznalo řady změn. V dresu cábelíků již nepůsobí exligoví Jan Svátek a Karel Kratochvíl, odešli také brankář Václav Kudrna a Tomáš Pavlík. Ke změně došlo i v realizačním týmu. Celek Králova Dvora opustil asistent trenéra Petr Podzemský, místo něj nastoupil Petr Pavlíček, který již na této pozici v Králově Dvoře působil.

V zápase s Žižkovem se objevily nové i staronové tváře. Do Králova Dvora se vrátil útočník Petr Dochtor, z nových hráčů se představili obránce Ježek, záložníci Ondřej Brusch, Štefan Toporčák a srbský útočník Mirza Zinhasovič. „Noví mladí hráči mě mile překvapili, snad to nezakřiknu,“ uvedl králodvorský trenér Miloslav Kučera.

Vzhledem k tomu, že pár minut před začátkem přípravného utkání se nad Zličínem přehnala silná sněhová přeháňka, hrálo se na hodně těžkém terénu. Přesto Králodvorští předváděli kombinační fotbal a vytvářeli si řadu šancí. Jen v prvním poločase cábelíci zahodili čtyři tutovky. Jediný gól padl hned v 7. minutě, kdy se prosadil Zinhasovič. V úvodu druhého poločasu pak zvýšil na 2:0 Michal Novák. Králodvorští měli i ve druhém poločase dostatek šancí, další gól ale nepřidali. Naopak v samém závěru Žižkov snížil na 2:1. „Jasně jsme dominovali, ale zazdili jsme řadu šancí. Mělo to skončit alespoň 4:0,“ uvedl Kučera, který dodal, že na vychytání nedostatků je do začátku soutěže dost času.

Další přípravný zápas sehrají Králodvorští v sobotu 21. ledna od 10 hodin opět na Zličíně, kde tentokrát vyzvou divizní Admiru Praha.