Ve 14. kole Fincentrum krajského přeboru zavítalo týnské Dynamo na hřiště SK Klatovy. Domácí měli hostům oplácet jarní porážku, kdy v souboji o postup z I.A třídy do oblastního přeboru zvítězilo Dynamo v Klatovech 3:4. Týnští byli oslabeni o distancovaného Sovu a ne zcela zdravého Štveráka, domácí o kanonýra Hanzlíka.

SK Klatovy - Dynamo H. Týn 0:1 (0:1)
Počátečních dvanáct minut utkání bylo v režii hostů, o čemž svědčí jeden z pokřiků domácích fandů „Klatovy budíček“. Ve 14. minutě zatáhl Mašek míč po pravé straně a z jeho centru poslal Brynda míč do břevna domácí branky. V 18. minutě se už hráči Dynama radovali. To po faulu na Beisbiera si míč připravil Šinál a svůj centr poslal přímo na hlavu Šimáčka. Ten se nemýlil a Dynamo šlo do vedlení 0:1. Jak ukázaly následné mintuty, byl to rozhodující moment utkání. Domácí s podporou hlavního rozhodčího hru postupně vyrovnali. Ve 28. minutě po nedorozumnění v obraně zahrávali domácí rohový kop, ale jejich šanci vychytal Mleziva. Domácí přitvrdili a tak po hrubém zákroku na Žáčka viděl domácí Šlechta žlutou kartu. Snad největší šanci na vyrovnání měli domácí ve 39. minutě. To střelu Matějky vyrazil Mleziva na tyč a následnou dorážku chytil.

Domácí do druhého poločasu nastoupili se dvěma změnami, a jak se ukázalo, byl to dobrý tah, neboť získali herní převahu. Naštěstí pro hosty to na změnu skóre nestačilo. Naopak v 58. minutě se po pasu Šinála dostal do dobré šance Mašek, avšak nepřekonal vybíhajícího gólmana domácích. V 63. minutě se v dobré šanci ocitl opět Mašek, když na něj domácí obrana zapomněla, ale příležitost nevyužil. V 65. minutě domácí Veselka ve velmi dobrém postavení přestřelil branku hostů. O dvě minuty později obešel Štverák tři domácí hráče a až za cenu žluté karty jej zastavil Mészáros tři mery od pokutového území Klatov.

Při stavění obranné zdi si vysloužil za strkání další kartu domácí Bušta. Střela Bryndy z volného přímého kopu však skončila po odrazu od zdi mimo branku. V 72. minutě byl unikající Mašek evidentně stržen Ulrychem, ale dvojice arbitrů H + R zůstala v klidu. V 83. minutě se situce opakovala. Tentokrát byl Mašek při úniku podkopnut, ale pomezní nesigalizoval a tak hlavní nepískal. Přes poměrně silnou nepřízeň „osudu“ mohli hosté svůj náskok pojistit. V 89. minutě ještě stačila obrana domácích odvrátit centr Maška směřující na Šmirkla. V poslední minutě řádné hrací doby pak Butnaru pronikl po pravé straně, našel volného Bryndu, který měl dostatek času na zpracování a střelu, ale branku netrefil. Další velkou šanci měl Falout v nastavení, ale jeho střela rovněž minula branku.

V posledním kole bude soupeřem Dynama Horšovský Týn jeden z trojice aspirantů na postup - FK Horažďovice. Utkání bude sehráno v sobotu od 13.00 hodin na umělé trávě v Masarykově ulici.

SK Klatovy 1898: Herman - Veselka, Ulrych, Mészáros, Bušta, Janda, Šlechta (46. György), Vítovec, Matějka T., Matějka J (71. Skala), Dytrt (46. Sýkora). Trenér: Lubomír Vašica.

Dynamo H. Týn: Mleziva - Butnaru, Žáček, Šimáček, Blacký, Beisbier, Brynda, Šinál, Štverák (86. Šmirkl), Falout, Mašek (91. Šilhánek). Trenér: Karel Krejčí.
Rozhodčí: Havel, Reznichenko a Krečmer. ŽK 3:0. Diváků: 120.