„V létě u nás došlo k výrazným změnám. Aktivní činnost ukončil Libor Čihák, do Německa odešla dvojice stabilních hráčů základní sestavy Vašek Tobrman a Jirka Scheinherr, hostování v Příkosicích proměnil Petr Papáček v přestup, do stejného oddílu odešel na hostování Láďa Fiala a v průběhu soutěže šel ještě Dan Kohout do Zbiroha. Při doplnění kádru jsme si řekli, že nepůjdeme do nákupu drahých hráčů, ale naopak dáme šanci našim mladíkům,“ vysvětluje rokycanský trenér Pavel Aubrecht.

Rokycanští v té chvíli projevili hodně odvahy. „Šli jsme do toho s rizikem, že můžeme mít v sezoně výsledkové problémy, ale Filip Procházka, Jirka Šíša, David Kubík, Franta Poláček, Jakub Spěváček a další tu šanci prostě dostali,“ říká rozhodně trenér a vrací se ještě k přípravě před zahájením podzimu. „Výsledky v přípravných utkáních byly všelijaké, ale viděli jsme, že si můžeme díky typologickým vlastnostem hráčů dovolit hrát daleko útočnější fotbal než dosud, a i proto jsme pozměnili rozestavení mužstva na 4 - 3 - 3, nebo 3 - 4 - 3.“

Kouč Pavel Aubrecht si nezapomněl rýpnout do sdělovacích prostředků. „Pravděpodobně z neznalosti situace jsme byli pasováni ze strany odborníků a médií na jednoho z favoritů soutěže, což bereme jako ocenění naší práce, kdy jsme se poslední čtyři roky pohybovali vždy na samé špici.“ I Deník v příloze před sezonou tipoval Rokycany na třetí místo, což se ale nakonec stalo po patnáctém kole realitou. Na bronzovou příčku potřebovaly Rokycany získat jedenatřicet bodů. A navíc se stal devatenáctiletý David Kubík s deseti góly jedním z nejlepších střelců soutěže.

Začátek měli rokycanští borci přímo skvělý. Čtyři góly v Příkosicích, pět doma Horní Bříze, opět čtyři góly v Chanovicích, další čtyři góly doma Rozvadovu a po pěti kolech z toho byla první příčka. Teprve potom se dosud neomylný stroj trochu zadřel a přišla porážka 3:4 ve Městě Touškově. „Úvod soutěže nám vyšel velmi dobře, dokázali jsme celkem pravidelně bodovat, stříleli poměrně dost branek a myslím, že i pro oko diváka jsme hráli zajímavý fotbal. Škoda jen, že jsme nastavený trend nedokázali udržet až do samého závěru, kdy jsme šli herně dolů,“ lituje poklesu formy Pavel Aubrecht. A právě prohru ve Městě Touškově považuje ze nejhorší podzimní utkání. „Zbytečně jsme inkasovali čtyři góly. Tři jsme sice vstřelili, ale kolik dalších šancí jsme zahodili, to bylo až neuvěřitelné,“ lituje trenér Aubrecht. Nakonec na kontě Rokycan přibyly ještě další tři porážky. Doma s Tachovem 0:2, v Holýšově 0:3 a v Chrástu 0:2. „To si vysvětlujeme tím, že opravdu pracujeme s velmi mladým mužstvem, jehož věkový průměr byl v některých utkáních 21 let a které bylo navíc ze zdravotních důvodů dlouhodobě oslabeno o Marka Jedličku, Jirku Šíšu a zkušeného Pavla Jíchu,“ uvedl rokycanský lodivod.

To ale vůbec neznamená, že by v Rokycanech byli s podzimem nespokojeni. „Osobně jsem celkově s dosavadním průběhem sezony spokojen, dokázali jsme nahrát dostatečné množství bodů a nastříleli na naše poměry hodně branek. Herně nás za celý podzim dokázal přehrát v prvním poločase pouze Tachov a Chrást, což jsme jim hned ve druhé půli vrátili. Jen jsme jim nestříleli góly,“ lituje Pavel Aubrecht. „Tachov i Chrást řadím stejně jako před začátkem soutěže k největším favoritům na postup do divize.“

Na bilanci úspěšného podzimu hned navazuje Pavel Aubrecht nejbližším výhledem. „Nadále se budeme pohybově udržovat pravidelně fotbálkem až do 18. prosince. Zimní přípravu zahájíme 11. ledna a trénovat budeme dvakrát v týdnu. Hrajeme zimní turnaj v Doubravce a absolvujeme soustředění v Žinkovech. Navíc v rámci oddílu uspořádáme turnaj namixovaných mužstev z áčka a béčka mužů i staršího a mladšího dorostu,“ dodává kouč. Celý fotbalový kalendářní rok uzavře klub vyhlášením „Fotbalisty roku FC Rokycany“ na slavnostním večeru 10. prosince.