Nedobrý stav byl důsledkem velkých letních změn v hráčském kádru. Tým opustily opory, jako brankář Janča, stoper Majlát nebo kanonýr Tlustý.
Odešli i další hráči: Juráš, Šimandl, Šimka, působení v Německu si prodloužili Hulina a Manowetz a k mužstvu přišel i nový trenér Jiří Multrus. A ten s podceňovaným celkem dokázal nakonec získat jedenadvacet bodů a vybojovat sedmé místo.

„Po odchodu klíčových hráčů to nebyl vůbec jednoduchý podzim, ale nakonec jsme spokojení. A kdybychom v posledním kole doma porazili plzeňský Rapid, nad kterým jsme už vedli o dva góly a nakonec jen remizovali 2:2, byla by naše spokojenost maximální,“ tvrdí holýšovský kouč.

Po hororovém vstupu do sezony se mužstvo zvedlo a zlepšil se i jeho herní projev. „Z minulých sezon měl náš celek hru založenou především na obraně, kombinačně se příliš nehrálo, spoléhalo se na Tlustého, že nějaký ten gól dá. My jsme chtěli ovšem teď hrát víc kombinačně. V přípravě to vypadalo nadějně, dařilo se nám to, ale přišla prohra v Tachově, další v Bolevci a naše představy se nenaplňovaly. Postupně se však mužstvo zvedalo a v některých zápasech už byl náš herní projev podle záměrů,“ pochvaluje si holýšovský trenér Jiří Multrus.

Holýšov nakonec začal porážet i favority. „Nejlepší utkání jsme sehráli doma s Rokycany, které jsme porazili 3:0 a přehráli jsme je bojovností a nasazením. Nad SK ZČE jsme doma zvítězili 3:1 a to jsme rovněž předvedli kvalitní výkon. A špatně jsme nezahráli ani ve čtvrtém kole v Chrástu, přestože jsme odjeli poraženi 0:2. Byl to však oboustranně pohledný zápas a navíc jsme tam měli kopat penaltu,“ vrací se trenér ještě k některým podzimním vystoupením svých svěřenců.

Hodně se ale na mužstvo zlobil po utkání na půdě nováčka z Příkosic. „Tam jsme sehráli nejhorší zápas podzimu. Po domácím vítězství 4:1 nad Stříbrem si všichni mysleli, že to půjde samo, a my po špatném výkonu prohráli 0:2,“ připomněl kouč nejhorší podzimní výkon svého týmu.

S Holýšova se v průběhu podzimu nakonec stal kompaktní celek, což svědčí o kvalitní práci všech zainteresovaných. Hráčů i trenérů. „Celou dobu jsme se spoléhali na kolektivní výkony s cílem nahradit hlavně opory Majláta a Tlustého. Pomohly nám návraty kluků z Německa. Velkou oporou byl kapitán Pavel Trhlík, držící celou defenzivu, ale osvědčili se i mladí kluci. Třeba střelecky Jakub Hrádek, který dal pět gólů. Přišel z Merklína a vypracoval se na pozici prvního útočníka. Jirka Multrus mladší si své odehrál, stejně jako Jan Procházka a Josef Schamberger. Hodně nám pomohl brankář Lukáš Frei, je velká škoda, že v průběhu podzimu musel u nás ukončit hostování a vrátit se do Domažlic,“ ocenil Jiří Multrus kvalitní práci některých jednotlivců s tím, že za celý podzim se v holýšovském kádru nenašel hráč, jehož výkony by byl vysloveně zklamán.

Podzimní část nejvyšší krajské soutěže žádné velké překvapení pro holýšovského trenéra nepřinesla. „Věděl jsem, že Chrást bude dobrý, ale nečekal jsem, že prohraje jenom jednou. Ani jsem nepředpokládal, že bude tak dobře hrát Stod. Naopak mě zklamal Rozvadov, který se třeba u nás předvedl dobře, a porazili jsme ho jen těsně 3:2,“ říká Jiří Multrus.Začátek zimní přípravy Holýšova je naplánován na osmého ledna. Tréninky budou probíhat třikrát v týdnu, z toho jednou v hale. Součástí přípravy nebude tentokrát zimní turnaj v Doubravce, ale zimní turnaj v Horšovském Týně, kde je menší počet utkání. Hráčský kádr by neměl doznat velkých změn.

Prioritou je udržet hráče, kteří byli na hostování: Hrádka, Schambergera, Beneše a Trhlíka. Do přípravy se zapojí navrátilec z Německa Michal Šimandl, z dorostu Josef Kubina, Marek Leibl a z hostování ve Vejprnicích se vrátí Patrik Gabriel.

Cíl pro jaro není pro Holýšov jednoduchý, ale při zopakování podzimu je reálný. „Chceme zůstat tam, kde jsme. To znamená na páté až sedmé příčce a dohrát soutěž v klidu. V žádném případě nebudeme usilovat o nějaké drahé posily. Spíš se těšíme na návraty z Německa, kde máme asi šest hráčů,“ vysvětluje Jiří Multrus.

Podzimní střelci: 5 gólů - Hrádek, 4 - Schamberger, 3 - Manowetz, 2 - Multrus, Panuška, Trhlík, Lukáš, Jeniš, 1 - Vrba, Lucák.