Po první polovině soutěže patří Chanovicím desátá příčka a se ziskem devatenácti bodů nejsou bezprostředně ohroženi sestupem. „Naše podzimní účinkování vidím vcelku pozitivně. Vzhledem k těžkostem při sestavování kádru před zahájením soutěže jsme kalkulovali se ziskem patnácti bodů. Abych byl upřímný, z jarní části zůstali v kádru jen čtyři hráči, měl jsem z toho veliké obavy, jak to bude na hřišti vypadat,“ říká trenér Chanovic Pavel Běloušek.

„Výsledky se začaly dostavovat až s příchodem většího počtu odehraných utkání, kdy jsme od osmého kola v žádném utkání nepropadli, a i když jsme třeba prohráli, tak po dobrém výkonu, kdy nám nepřálo štěstí. Takže u mě převládá opatrná spokojenost. Nesmíme se ale nechat ukolébat, to by bylo špatné. Pořád je co zlepšovat,“ zdůrazňuje chanovický trenér .

Podle něj je důležité, aby tým zůstal pohromadě a změny v týmu byly co nejmenší. „Budeme mít ale starosti kádr udržet. Odchody a příchody se řeší, kostra týmu by měla zůstat pohromadě. Přivítal bych někoho do ofenzivy. Pokud přijde kvalitní útočník, tak nevidím problém uchovat soutěž pro příští rok, ovšem za předpokladu minimálních změn v současném kádru. Pokud se tak nestane, tak je cílem záchrana, třeba i v baráži. Stejně jako tomu bylo letos na jaře,“ vzpomíná trenér.

Do přípravy na jarní část Fincentrum krajského přeboru vyběhnou svěřenci Pavla Bělouška již v úvodu ledna. „Sejdeme se sedmého ledna a vše záleží na tom, kolik nás bude. Čeká nás ´zimní klasika´. Hráčům naordinuji výběhy do terénu, posilovnu, hojně budeme využívat i sportovní halu. S přibližujícím se startem soutěže začneme s herní přípravou na trávě. Důležitou roli bude hrát počasí. Během zimy totiž využíváme druhé hřiště, které je v docela slušném stavu. Problémy ale mohou nastat, když přijde opakovaně za sebou sníh, oteplení a poté mráz. To potom připomíná spíše ledovou plochu než fotbalový trávník,“ dodává s úsměvem.

Podzimní střelci: 3 góly - Kostka, Šefl, Polena, 2 - Dytrt, Hnídek, 1 - Káník, Rous, Brom, Zelenka, Patch.