V Rozvadově to vypadalo, že se blýská na lepší časy. Před sezonou se mluvilo o „klidném středu tabulky“. Očekávání se ovšem nenaplnila, mužstvo se s pouhými devíti body krčí na posledním místě. „Účinkování našeho týmu v podzimní části Fincentrum krajského přeboru bylo hodně špatné. Pouhá dvě vítězství a tři remízy jsou velmi málo, nelze se tedy našemu umístění divit,“ hodnotí Jindřich Červený.

„Nepovedl se nám vstup do sezony, kdy jsme ve dvou utkáních na domácím hřišti nedokázali získat potřebný počet bodů. To se pak odrazilo i v dalším průběhu podzimu, kdy jsme v nevýrazných výkonech pokračovali,“ říká vedoucí mužstva a místopředseda rozvadovského klubu. „Již úvodní mistrovská utkání ukázala, že mužstvo zdaleko nehraje to, co se od něj očekávalo. Chybělo nasazení, bojovnost a také vůdčí osobnost, která by strhla ostatní k lepším výkonům,“ naznačuje hlavní problémy Červený.

Svoji úlohu prý sehrál i fakt, že někteří hráči byli obsazováni do pozic, na kterých nebyli zvyklí hrát. „Docházelo tak k hrubým chybám v obraně, které vyústily ke zbytečně inkasovaným gólům.“

Během podzimní části došlo v kádru posledního týmu ke změnám na postu hlavního trenéra, Zdeňka Slowika nahradil Jan Sopko. „Bohužel ani tato změna nepřinesla zlepšený herní projev. Navíc poklesla účast na trénincích, což se poté projevilo v nasazování hráčů do mistrovských zápasů. Jinak si nedovedu vysvětlit tak špatné výkony našeho týmu,“ vysvětluje Červený.

A právě pozvednout morálku v mužstvu by měl od ledna Jaroslav Chada, ještě v minulé sezoně kouč exdivizního Tachova. Zkušeného trenéra doplní na pozici asistenta Josef Brouzda. „Pod jejich vedením začneme se zimní přípravou. Sejdeme se sedmého ledna a trénovat budeme na umělé trávě v Tachově,“ říká Červený, který by si přál mužstvo vhodně doplnil.

„Měli by přijít tři až čtyři zkušení hráči, kteří by nám pomohli soutěž zachránit. Pevně věřím, že pokud všichni, hráči i trenéři, odvedou maximum, tak nejvyšší krajskou soutěž pro Rozvadov na jaře zachráníme,“ prohlašuje odhodlaně Jindřich Červený.

Podzimní střelci: 4 góly - Lukáš Čížek, 3 - Mráček, 2 - Tuhela, 1 - Křehlík, Kupilík, J. Horáček, Malý, Slowik.