Podle příkosického kouče Radka Vodrážky doplatilo jeho mužstvo na zbytečné ztráty bodů. „Šestnáct bodů není zase až tak málo, ale na to, jakou jsme předváděli hru, je to asi minimum, co jsme mohli získat. Osobně mě nejvíc mrzí porážky v Přešticích, ve Stodě a v Touškově, tam všude jsme jednoznačně měli na vítězství. Tyhle body nám prostě chybí,“ uvědomuje si.

Část podzimu trápila příkosické rozsáhlá marodka, což se negativně podepsalo na výsledcích. „U nás to je ten rozhodující faktor. Pokud jsme kompletní, můžeme hrát s kýmkoliv. Jenže v určitém období jsme měli dost absencí, což vyvrcholilo v utkání s Chrástem, ve kterém nám chybělo jedenáct hráčů z šestnáctičlenného kádru. Ještě že v Příkosicích mají skoro všichni obyvatelé registrační průkaz, takže jsme to s pomocí celé vesnice uhráli na 0:4 a bylo to vlastně takové naše vítězství,“ říká s úsměvem.

Příprava na druhou polovinu Fincentrum krajského přeboru bude probíhat v Příkosicích tradičním způsobem. „Zimní příprava, alespoň co se tréninkového plánu týče, se nebude příliš odlišovat od těch předchozích. Budeme trénovat u nás, zúčastníme se zimního turnaje na Doubravce a také absolovujeme soustředění na Přimdě,“ prozradil trenér Radek Vodrážka.

Ten by měl mít i nadále k dispozici současný kádr, k žádným výraznějším změnám zřejmě nedojde. ,,U nás je takový docela hezký zvyk , že se od nás moc neodchází a stejně tak tomu bude i letos. Za těch pět let co jsem tady, tak bych se odchody daly spočítat na prstech jedné ruky. Takže mančaft by měl zůstat víceméně pohromadě. Na druhou stranu uvažujeme o doplnění stávajícího mančaftu o mladé a nadějné fotbalisty z okolí.“

Výraznějších změn tak dozná asi jen složení realizačního týmu. „Po pěti letech v Příkosicích jsem chtěl z důvodu nedostatku času skončit, ale nakonec jsme se relativně rychle domluvili na rozšíření realizačního týmu a změně pravomocí jednotlivých členů. Takže tréninky budou mít na starosti pánové Petr Papáček s Radkem Votípkou, já budu jejich asistentem. Při mistrovských zápasech to potom bude obráceně,“ svěřil se Vodrážka.

V cílech pro jarní sezonu má příkosický lodivod jasno. „Chtěl bych, aby nás a všechny lidi kolem toho, co děláme, bavilo. Máme před sebou patnáct zápasů a budeme chtít každý z nich vyhrát. Od prvního kola víme, že hrajeme o záchranu a budeme dělat všechno pro to, abychom se zachránili, a to co nejdřív. S těmi lidmi, se kterými fotbal v Příkosicích dělám, se nám to povede, o tom jsem naprosto přesvědčený,“ říká závěrem Radek Vodrážka.

Podzimní střelci: 4 góly - Krystl, 2 - Hrubý, Pešek, Fiala, 1 - Pražák, Lisý, Štych, Votípka, Kotnauer, Papáček, Krajdl, Nový.