Dynamo H. Týn - FK Holýšov 2:1 (1:0)
Utkání nezačalo pro domácí šťastně. Již v 15. minutě musel střídat nezaviněně zraněného Svobodu Falout. Hosté měli po opatrném začátku více ze hry a vytvářeli si řadu šancí. Efektivita však žádná. Dalo by se říci, že domácí vytěžili v prvním poločase z minima maximum. Ve 29. minutě si ve vápně tísněn Levičkou nabíhal na autové vhazování Štverák, v souboji upadl, podle sudího Křena byl faulován a nařízenou penaltu bezpečně proměnil Jiří Sova.

Hned vzápětí ale nabídl domácí brankář Mleziva hostům šanci na vyrovnání, když měl držet míč v ruce déle, než se smí, a sudí nařídil nepřímý kop. Míč si postavil Černohorský, přistrčil ho Manowetzovi, ale jeho střelu Mleziva zázračně vytěsnil na roh. Do konce poločasu se už stav nezměnil a hosté mohli litovat množství neproměněných šancí. Po rohovém kopu střílel z dálky Lukáš, jeho střela ale mířila nad. S další střelou Procházky si poradil Mleziva. Největší šanci na vyrovnání měl Beneš, který sám před brankou domácích špatně trefil míč a mířil vedle.

Do druhé poloviny utkání nastoupilo Dynamo jako polité živou vodou. V prvních dvaceti minutách si vytvořilo řadu šancí, ale v jejich proměňování jako kdyby se domácí zhlédli u hostů z Holýšova. Ve 47. minutě vyslal Pazderník dopředu Butnaru, ale ten střílel pouze do brankáře Čermáka. V 57. minutě likvidoval volný přímý kop Pazderníka opět holýšovský brankář. Dvě minuty nato skončil další volný přímý kop, tentokrát Sovy, na břevně hostující branky. V 61. minutě neproměnili hosté vyloženou příležitost, když Jeniš trefil pouze tyč, ale šance domácího Šveráka v 67. minutě a Pazderníka o tři minuty později rovněž mohly znamenat změnu skóre. Nedáš, dostaneš, se naplnilo v 73. minutě, kdy letos obávaný kanonýr Holýšova Procházka převzal na penaltě přihrávku od Jeniše a skluzem vyrovnal – 1:1.

Hosté poté dostali chuť a zdálo se, že se jim nakonec podaří vítězství strhnout na svoji stranu, ale jejich největší problém bylo proměňování šancí. V 70. minutě zahrával Černohorský standardní situaci, přesným centrem našel hlavu Manowetze, který zavěsil. Oslavy hostů ale zmařil postranní rozhodčí, který odmával ofsajd. O chvíli později se dostal k míči ve vápně střídající Hrádek, ale prováhal moment přihrávky na volného Černohorského a sám pak mířil vedle. V další šanci se ocitl Černohorský, který obdržel přihrávku za obranu a na hranici vápna vystřelil. Mleziva se ale blýskl dalším skvělým zákrokem. A tak přišla 83. minuta, kdy Trhlík chyboval v rozehrávce, míč před vlastním pokutovým územím získal Sova, sám jej zatáhl až k pokutovéhu území Holýšova a nacentroval před branku Čermáka, který faulem zabránil proměnit dobíhajícímu Butnaru.

Nařízený pokutový kop poslal do sítě Štěpán Brynda. V samém závěru ještě mohl po standardce Černohorského vyrovnat Lukáš, centrovaný míč ale sklepl jen těsně vedle branky a domácí už výhru uhájili i v deseti, když za slovní vystoupení uviděl červenou kartu domácí Šimáček.

V příštím kole zajíždí Dynamo Horšovský Týn na horkou půdu Čechie Příkosice, odkud se body jen tak nevozí. Holýšov hostí doma rovněž těžkého soupeře, FK Horažďovice.

FK Holýšov: Čermák - Levička, Trhlík, Vrba, Černohorský, Majlát, Jeniš (85 Dostálík), Manowetz, Procházka, Beneš, Lukáš. Trenér: Jiří Multrus.
Dynamo Horšovský Týn: Mleziva - Butnaru, Žáček, Šimáček, Sova, Beisbier, Brynda, Šinál, Štverák, Svoboda (15. Falout, 90. Blacký), Pazderník. Trenér: Karel Krejčí.
Rozhodčí: Jiří Křen, František Šimek a Václav Červený. ŽK: 5:4; ČK: 1:0. Diváků: 200.