I tak je jeho bilance unikátní. Získaných dvaačtyřicet bodů a nastřílených třiapadesát gólů! „Jsme samozřejmě spokojeni s výsledky i s herním projevem mužstva. Letošní podzim je náš velký úspěch,“ pochvaluje si chrástecký prezident Luděk Vokoun. Už samotný podzimní rozjezd favorita byl parádní. Deset gólů plzeňskému Rapidu, pět v Přešticích.

„Utkání s Rapidem, které jsme vyhráli 10:2, patřilo k těm nejlepším. Závěr podzimu totiž ukázal, že Rapid nebyl zase až tak slabým soupeřem, jak se tehdy zdálo. Velmi dobře jsme hráli i se Stříbrem, kterému jsme nastříleli šest gólů a výborně jsme zahráli i ve Stodě. Tam jsme zvítězili 3:1,“ vzpomíná prezident na nejvíc vydařené zápasy.

Jediná prohra Chrástu se zrodila ve třetím kole na půdě Tachova. Chrástečtí si ani neškrtli a padli 0:3. „Tachov nás přehrál fotbalově. Pokryl nám konstruktivního Vaigla a my jsme se s tím nedokázali vyrovnat. Paradoxně porážka přišla v pravý čas, protože hráči začali být hodně nahoře. Špatně jsme hráli i první poločas s Horní Břízou a druhou půli v Chanovicích, přestože jsme oba zápasy vyhráli.“

Vyjímečná bilance je kolektivním dílem celého kádru, přesto někteří jednotlivci zaslouží pozornost. Z třiapadesáti gólů jich třicet nastřílela dvojice Jaroslav Kovařík, Lukáš Roubal. „Pro mě je největším překvapením celého přeboru právě devatenáctiletý Roubal. Dával góly, ale na deset jich Kovaříkovi přihrál. Stejně tak Kovařík přihrával na góly Roubalovi. Prostě si k sobě sedli a vyhovují si ve hře navzájem,“ tvrdí Luděk Vokoun.

Ale pochvalu vysekl chrástecký šéf i dalším borcům. „V brance nás několikrát podržel Bláha, který chytil tři penalty. Po odchodu Pavla Vaigla, který byl takovým naším Pavlem Horváthem, se role rozehrávače úspěšně chopil Jaroslav Sadílek, tahounem byl i Michal Löwy.“ Proti předchozí sezoně se ale zlepšila i defenzíva Chrástu, inkasoval jen deset branek. „V obranné fázi pomohl příchod Ondry Krále z Doubravky. Pracovali jsme ale velmi dobře jako tým. Z těch deseti inkasovaných gólů jich bylo jen minimum ze hry,“ říká prezident Spartaku Chrást.

Žádné hráčské zklamání na podzim nezaznamenal. „Jen mi mrzí, že zdravotní problémy neumožnily trénovat a hrát naplno Zeníkovi. Byl na hostování z Klatov a máme zájem, aby u nás hrál dál. Klatovy s tím souhlasí, ale teď záleží jen na něm,“ vysvětluje Luděk Vokoun s tím, že žádné velké změny v hráčském kádru přes zimu nenastanou. „Všichni hráči zůstanou, nikdo z podzimního kádru neodejde. Máme rovněž zájem o Vaigla z Doubravky, ale tady bude záležet na stanovisku jeho klubu a samotného hráče. Navíc máme v hledáčku jednoho až dva mladé hráče.“

Po úspěšném mistrovském podzimu to Chrást ještě nezabalil, ale hráči jsou nadále v tempu. „Trénujeme doma v Chrástu na malé umělce. Přípravu začneme 10. ledna, vždy v pondělí a v úterý bychom se měli připravovat na stadionu Viktorie v Luční ulici a další dva dny v našem chrásteckém areálu. Opět budeme využívat malou umělku a tělocvičnu. Herní přípravu nám zajistí zimní turnaj Doubravky,“ nastínil prezident Vokoun plány na náročné zimní období.
Situace v tabulce nejvyšší krajské soutěže a náskok na první příčce velí Chrástu myslet na celkové prvenství. „Nic jiného nebereme než první místo. Ve třetím kole hostíme doma druhý Tachov a pokud vyhrajeme, myslím si, že už bude vše jasné. Tachovu navíc máme co vracet,“ naráží ještě s odstupem času na jedinou podzimní prohru.

První místo ve Fincentrum krajském přeboru ale znamená myslet už výhledově na divizi. „Pro nás je divize otázkou zázemí. Je to s velkým otazníkem, ale máme na to celé jaro. Stadion je majetkem města, nikoliv klubu. Dávali jsme na město nějaký požadavek, tak uvidíme, jak se zachová. Pokud nám vyjdou vstříc, tak stavební firma vše zařídí během několika týdnů. Dnes to není problém,“ je přesvědčen Luděk Vokoun.

Chrástečtí fotbalisté skvělou podzimní bilancí už v současné době výborně reprezentují město, a pokud by startovali v divizi, Chrást by se hodně zvýraznil nejen na fotbalové mapě České republiky.