Výkyvy mužstva byly především ve výsledcích, proto zisk jen devatenácti bodů a deváté místo po první polovině soutěže. „Měl jsem představu, že budeme mít o deset až dvanáct bodů víc. Ty mi chybí ke spokojenosti,“ prohlásil bolevecký kouč Petr Nykles. Hned dodává, kde Bolevec tyto body ztratil. „Uhráli jsme čtyři remízy a ve všech těchto zápasech jsme byli lepší a měli jsme vyhrát.“ Přitom s herním projevem svých svěřenců byl trenér spokojen. „Ve většině utkání jsme předvedli dobré výkony, soupeře přehrávali, ale nestříleli jsme z vypracovaných šancí góly.“

První tři kola měl Bolevec velmi dobrá. Remíza v Rozvadově 1:1, domácí vítězství 1:0 s Holýšovem, vysoká výhra 5:0 ve Městě Touškově. „Měli jsme dobrý start, jen mě mrzí prohra s Chrástem, ale potom se nám ve Vejprnicích zranil Šimr, do konce podzimu si už nezahrál a bylo to znát,“ říká Petr Nykles a ještě s odstupem času odsuzuje zákrok na svého klíčového hráče. „Po odehrání míče byl zezadu hrubě a likvidačně faulován. Vejprnický hráč měl okamžitě dostat červenou kartu, ale inkasoval jen žlutou. Tvořiví hráči by se měli chránit a ne likvidovat. Kromě tohoto případu si na rozhodčí za celý podzim nemůžu stěžovat,“ říká Nykles.

Utkání ve Vejprnicích bylo celé pro Bolevec hodně nešťastné. Na poslední tři minuty nastoupil náhradník Humpál, kterého vedoucí neuvedl do zápisu, ale registraci měl v pořádku. STK ponechala výsledek v platnosti, ale po vejprnickém odvolání Revizní a odvolací komise výsledek kontumovala 3:0 ve prospěch domácích. „Celých devadesát minut ve Vejprnicích pro nás bylo smolných,“ konstatuje.

Zdá se, že Petr Nykles nejvíc zářil po pětibrankové výhře ve Městě Touškově. „Asi by to měl být náš nejlepší výkon, ale Touškov se brzo doslova sesypal. Velmi dobře jsme zahráli doma s Chrástem. Sice jsme prohráli 1:3, ale měli jsme drtivý tlak. Stejně dobře jsme zahráli v Rokycanech, kde jsme rovněž prohráli 0:1, ale i trenér soupeře Pavel Aubrecht přiznal, že jsme předvedli kvalitní výkon. Kromě dvou utkání nás nikdo vysloveně nepřehrál,“ míní bolevecký kouč. „Fotbalově nás přehrál jen Tachov a Přeštice. Obě utkání jsme prohráli 0:3, ale naši soupeři byli jasně lepší a nedovolili nám vůbec nic,“ přiznal trenér týmu z plzeňského Severního Předměstí.

Výkony Bolevce byly ovlivněny absencemi klíčových hráčů. „Od šestého kola nám chyběl zkušený Pavel Šiml, posledních pět kol nehrál další zkušený hráč Michal Bublík a vypadl i stoper Tomáš Kadeřábek. Vlastně se rozpadla osa mužstva. Pochválit musím brankáře Petra Klečku, který nás často podržel a třeba v Tachově vychytal takových devět jistých gólů. Naopak jsem více čekal od útočníků, kteří by měli střílet góly,“ hodnotí jednotlivce Petr Nykles.

Celkový průběh podzimní části nejvyšší krajské soutěže přinesl boleveckému trenérovi několik překvapení. „Hodně mě překvapil SK ZČE, měl výborný start a potom asi i štěstí. Je to mladé mužstvo, uvidíme, jak se mu bude dařit na jaře. Daleko víc jsem očekával od Přeštic, které mají kvalitní zázemí. Myslel jsem, že budou hrát na špici o postup. Zklamal mě hodně Rozvadov. Šel do soutěže posílen a myslím si, že má i dobré ekonomické zázemí. Od Chrástu a Tachova jsem kvalitní výkony očekával a mezi těmito mužstvy se rozhodne o postupu. Hodně napoví třetí jarní kolo, kdy se střetnou v Chrástu.“

Podzimní hráčský kádr Bolevce byl měl přežít zimu bez velkých změn. „Hráči by měli zůstat. Nadále chceme udržet Zbyňka Černého, kterého máme na hostování z Domažlic. Buď formou přestupu nebo prodloužením hostování. Je to však otázka finančních podmínek a domluvy,“ uvědomuje si Nykles.
„Budu spokojen, když všichni hráči zůstanou a uzdraví se nám zranění. Pavel Šiml by se už měl zapojit do zimní přípravy, ale horší je to s Michalem Bublíkem. Jeho koleno už prohlédlo několik doktorů, ale nikdo neví, jaké jsou příčiny bolesti. Je to zatím velká záhada,“ přiznává trenér.

Zimní přípravu převážně v domácích podmínkách zahájí Bolevec v pondělí 10. ledna. „Chtěli bychom jet i na soustředění, ale zatím nevíme kam. Měli bychom tam ale mít dobré podmínky pro rehabilitaci. Zimní turnaj v Doubravce poskytuje dostatečný počet kvalitních soupeřů,“ plánuje Petr Nykles a pro jaro má velké přání. „Chceme hrát horní polovinu tabulky. Kádr na to máme, ale záleží na zdraví hráčů,“ dodává trenér Bolevce.

Podzimní střelci:5 gólů - Bublík, Zítek, 3 - Pelnář, 2 - Zb. Černý, Brejcha, 1 - Stašek, Humpál, Thomayer, Šnaidr, vlastní