„Spokojenost s naším podzimem nemůže být samozřejmě úplná. Až jedenácté místo není to, co jsme očekávali. Chtěli jsme hrát v horní polovině tabulky, ale od čtvrtého kola přišla zranění, tresty za vyloučení a to se muselo projevit. Stále chyběli dva až tři hráči ze základu. Naše umístění je realita,“ konstatuje předeseda a zároveň sekretář klubu Milan Fiala, který se na poslední čtyři kola ještě navíc musel vžít do role kouče. Dosavadní trenér Milan Tůma totiž po jedenáctém kole sám rezignoval.

Většinu podzimu střídal Baník dobré výkony s těmi horšími. Zahájil dvěma remízami 2:2 v Rokycanech a doma s Přešticemi. Poté přišla prohra v Plzni na Rapidu 1:4 a vzápětí skvělá domácí výhra 3:1 v derby s Tachovem. Následoval ale debakl 1:4 v Holýšově a tak to vlastně vypadalo celý podzim.
„Chtěli jsme navázat na úspěšné jaro, ale ve dvou úvodních kolech jsme uhráli jen dva body. Potom sice přišlo vítězství nad Tachovem, ale výkon z derby jsme ve většině utkání nedokázali zopakovat,“ přiznal Milan Fiala.

Právě v okresním derby s exdivizním Tachovem předvedli stříbrští borci výborný výkon. „Bylo to naše nejlepší podzimní utkání. Výhra v tomto derby, které má vždy výbornou atmosféru, se hodně cení. Výborně jsme zahráli i doma se Stodem, který jsme porazili 4:1 a hodně spokojeni jsme byli i po výhře 7:0 s Touškovem. To byl vlastně zápas o šest důležitých bodů a mužstvo ho bez problémů zvládlo,“ uvedl stříbrský šéf podzimní vystoupení, po kterých byl spokojen.

Naopak velké vrásky na čele mu udělala tři vystoupení. „Největší propadák byl v Plzni na Rapidu, kde se nám tradičně nedaří a i tentokrát jsme tam čtyřikrát inkasovali. Naprosto jsme zklamali i ve dvou domácích vystoupeních. S Příkosicemi jsme prohráli 0:3 a s Chanovicemi 2:3. A vždy po špatných výkonech.“
Nevyrovnanost výkonů přičítá Milan Fiala především absencím hráčů základního kádru. „Máme mladý celek doplněný o dva starší hráče. To je naprosto v pořádku, mužstvo je dobře poskládané. Poslední zápasy nám hodně pomohl Kertis. Dyk, Jareš, Zaoral, Šaman, Ábel, Pubrle jsou mladí kluci, chceme to hrát s mladými, ale nesmí být zranění nebo vyloučení. Část podzimu jsme třeba postrádali zraněné Dyka, Jareše, Šamana, ten chyběl pět zápasů, Demjan má za Holýšov distanc na rok, a tak stále někdo chyběl,“ upozorňuje..

Podle slov předsedy každý hráč rád slyší pochvalu. „To je v pořádku, ale musí také přijmout kritiku, když se nedaří. Tu si samozřejmě jen pro sebe nenecháváme. Je to o přístupu.“ Podzimní výsadní postavení Chrástu předseda Stříbra očekával. „Věděli jsme, že bude největším favoritem. My tam sice prohráli 0:6, ale tak vysoká porážka neodpovídá průběhu hry. Jsou však nejlepší a myslím, že konečně postoupí do divize. Překvapil mě Tachov, který hrál výborně, já si myslel, že bude hrát někde ve středu tabulky. Projevuje se tam dobrá práce s mládeží. Dobře se u nás předvedl nováček z Příkosic a silný kádr má i další nováček ze Stoda. Zklamáním pro mě byly výkony v létě posíleného Rozvadova a Horní Břízy. Ta měla v přípravě kvalitní výsledky, ale v soutěži se ji nedařilo.“

Hráčský kádr by se přes zimní přestávku prý příliš změnit neměl. „Z osmdesáti až devadesáti procent zůstane takový jako na podzim. Některé hráče máme na hostování a to se bude řešit. Zájem z vyšších soutěží je o brankáře Petra Cipru a útočníka Jirku Ábela, všechno je však věcí dohody,“ vysvětluje Milan Fiala.

V současné době už Stříbro netrénuje a zimní přípravu zahájí 11. ledna. „V průběhu února odjedeme na čtyřdenní soustředění do Blšan, kde sehrajeme i zápas s domácím celkem. V plánu jsou přípravné zápasy s kvalitními soupeři. Třeba s devatenáctkou Bohemians, s divizní Doubravkou a dalšími,“ říká předseda. Do přípravy povede tým nový trenér. „Naše mužstvo bude koučovat exligista Robert Vágner, který sice ještě hraje v Německu, ale chce začít s trénováním. Jsme s ním v kontaktu od doby, kdy za nás hrál, a tak jsme se domluvili. Bude to jeho trenérská premiéra.“

Cíl pro jaro má Baník jasný. „Náš odstup od sestupových a barážových příček není velký. Od začátku musíme bodovat a snažit se posunout do středu tabulky,“ přeje si pro jarní část krajského přeboru Milan Fiala.

Podzimní střelci: 7 gólů - Ábel, 3 - Zámeček, Demjan, Šaman, Florus, Zaoral, 2 - Dyk, Petraška, 1 - Jareš, Hudec, Kertis, Hřebík.