Plzeňský Rapid prožívá v nejvyšší krajské fotbalové soutěži docela příjemný podzim. Po dvanácti odehraných kolech má na kontě sedmnáct bodů, což je o pět více než před rokem v této době. A to se ani nečekalo.

„Něco už nám funguje, ale bojím se každého možného zranění,“ říká zkušený trenér Jaromír Mysliveček, který mužstvo převzal před letošní letní přípravou. Jeho náročný styl je obecně známý, proto byly obavy, zda borcům Rapidu nebude proti mysli.

Dosavadní výsledky týmu jsou ale dobré. Mužstvo boduje, naposledy zvládlo i derby na SK ZČE, které dokázalo vyhrát 1:0. V sobotu projde další těžkou prověrkou. Přijedou Klatovy, které jsou sice nováčkem Fincentrum krajského přeboru, ale pohybují se v popředí tabulky.

„Klatovy mají určitě kvalitu. Jsou tam hráči se zkušenostmi i z vyšších soutěží a nakonec jejich výsledky hovoří za vše. Složení kádru se vůbec nedá po stránce kvality srovnávat s tím naším,“ myslí si kouč Rapidu.

Přesto vůbec nepovažuje utkání za předem ztracené. „Budeme bojovat a já osobně bych byl spokojen i s bodem,“ tvrdí Jaromír Mysliveček. Výhodou je, že hráčský kádr Rapidu je v současné době pohromadě. „Když se vyhraje, je to radost a okamžitě je to znát i na tréninku. V úterý jsem měl k dispozici šestnáct hráčů a všichni by měli být v pořádku,“ pochvaluje si před zítřejším utkáním domácí trenér Jaromír Mysliveček.

Klatovy letošními výsledky v přeboru ukazují, že by brzo mohly navázat na nepříliš dávnou historii, kdy se v tomto okresním městě hrála divize a jeden čas se dokonce uvažovalo i o postupu do ČFL. V minulém kole Klatovy doma zvítězily 2:1 nad Stodem a takový výsledek by jistě braly i v Plzni na Rapidu.
Z dalších utkání poutá pozornost nedělní start vedoucího Chrástu ve Stříbře. Lídr tabulky v posledním kole v domácím prostředí jen remizoval 1:1 s Doubravkou a v nastávajícím střetnutí by rád opět zabodoval naplno.

Druhá Doubravka hraje doma s Chotíkovem, je favoritem a vítězstvím chce potvrdit zisk z minulého týdne z venku. Každý bod Chotíkova by byl velkým překvapením.

Program 13. kola Fincentrum krajského přeboru: Příkosice (8.) – Vejprnice (4.) SO 10.15 – rozhodčí Malinčák, Rapid Plzeň (7.) – Klatovy (5.) SO 14.00 – Červený, Horní Bříza (16.) – SK ZČE Plzeň (9.) SO 14.00 – Křen, Holýšov (14.) – Přeštice (10.) SO 14.00 – Hodek, Doubravka (2.) – Chotíkov (13.) SO 14.00 – Kastl, Bolevec (15.) – Horažďovice (3.) SO 14.00 – Homr, Stod (7.) – Horšovský Týn (12.) SO 14.00 – Reznichenko, Stříbro (11.) – Chrást (1.) NE 14.00 – Havel.