„V úvodu první půle jsme byli lepší, Kovařík mohl přidat druhý gól, ale jeho střelu vykopli z prázdné branky obránci. Tachov vyrovnal z jediné střely na naši branku,“ viděl první poločas pohárového finále Luděk Vokoun, prezident Chrástu. Po obrátce, ale jeho mužstvo definitivně rozhodlo. Kanonýr Kovařík technickým lobem z hranice velkého vápna přehodil brankáře, a když týž hráč přidal třetí gól, bylo o výsledku zcela jasno.

„Po přestávce jsme soupeře přehrávali po všech stránkých. To už Tachov hrál bez vyloučeného stopera a my jsme mohli vstřelit gólů víc. Třeba Roubal měl jasné šance,“ tvrdil chrástecký šéf a pochválil taktiku svého trenéra Jaroslava Diepolda. „V úvodu jsme hráli zataženi a chodili jen do brejků. Soupeř tím byl zaskočen a nevěděl, co má hrát.“ Chrást tak obhájil pohárové vítězství z loňského roku a k tomu, aby k této trofeji přidal první místo ve Fincentrum krajském přeboru chybí už hodně málo.

V sobotu hostí poslední Město Touškov a v utkání je vysokým favoritem. Mezi oběma týmy je rozdíl 50 bodů! „Utkání bude o dobývání defenzivy hostů. Určitě přijedou bránit v deseti lidech a uvidíme, jak se s tím naši hráči vypořádají,“ říká Vokoun. Tachov v pohárovém finále neuspěl, jeho kouč Jaroslav Pták však uznal kvality soupeře. „Těžko se mi hovoří, protože jsme prohráli, ale Chrást si prvenství zasloužil, protože byl lepším celkem.“

Rozhodla prý i zkušenost. „Naše mladé mužstvo bylo přehráváno větší ostříleností hráčů Chrástu. Bylo to však hodně tvrdé utkání a na tom se podepsali i rozhodčí,“ konstatuje tachovský trenér. Jeho svěřenci v neděli doma přivítají Rokycany. V nejvyšší krajské soutěži jsou na druhé příčce a jejich soupeř za nimi zaostává o šest bodů. „Chceme samozřejmě vyhrát a od soupeře se v tabulce odpoutat.“ V případě výhry Tachova by rozdíl mezi oběma soupeři vzrostl na devět bodů a o druhém místě by tak bylo prakticky rozhodnuto.

Trenér Jaroslav Pták však má velké problémy se složením týmu. „Máme hodně zraněných a sestavu budu horko těžko látat dohromady.“
Víkendové kolo přeboru nabízí i další zajímavé duely, ve kterých jde mužstvům o záchranu či únik z barážových příček. Horní Bříza po vítězství 3:1 nad Příkosicemi hraje opět doma a tentokrát přivítá Bolevec.

Rapid si to před vlastními fanoušky rozdá s Přešticemi a důležitý pro vývoj v suterénu tabulky bude i sobotní dopolední souboj mezi Příkosicemi a Chanovicemi.

Program 27. kola Fincentrum krajského přeboru: Příkosice (9.) – Chanovice (12.) SO 10.15 – Burda, tip Deníku: 2, Horní Bříza (14.) – Bolevec (11.) SO 17.00 – Havel, tip Deníku: 0, Chrást (1.) – Město Touškov (15.) SO 17.00 – Petržílka, tip Deníku: 1, Stod (4.) – SK ZČE Plzeň (6.) SO 17.00 – Bogdan, tip Deníku: 0, Rapid Plzeň (13.) – Přeštice (5.) SO 17.00 – Pressl, tip Deníku: 1, Holýšov (8.) – Vejprnice (7.) NE 17.00 – Křen, tip Deníku: 0, Tachov (2.) – Rokycany (3.) NE 17.00 – Malinčák, tip Deníku: 1, volno má Stříbro.