„Hráčský kádr máme pohromadě, zdravotní problémy měl jen Löwy, v týdnu netrénoval, ale do soboty by měl být v pořádku,“ hodnotil stav v mužstvu chrástecký prezident Luděk Vokoun.

Crást je samozřejmě ve střetnutí velkým favoritem. „Na utkání se těšíme, víme, že to nebude jednoduchá záležitost, ale já věřím, že se naši střelci trefí,“ doufá Vokoun.

Na podzim Chrást v domácím prostředí vyhrál vysoko 10:2, ale sobotní zápas bude úplně jiný. Je možné, že se bude hrát na umělé trávě. „Raději bychom hráli na přírodní trávě, ale předpokládám, že nás vezmou na umělku,“ myslí si Luděk Vokoun.

Kde se bude utkání hrát, to ještě neví ani plzeňský trenér Vratislav Opl. „Zatím jsme se ještě nerozhodli, bude záležet na stavu hřiště. Varianty jsou tři: přírodní tráva, umělka, ale i případné odložení.“

Rapid se v minulém kole statečně držel na půdě stodského nováčka, kde podlehl jen těsně 1:2. „Sehráli jsme tam dobrý zápas a mohli bodovat. Trikrát jsme šli sami na branku a nebyli daleko od výhry. Bohužel jsme nedokázali proměnit vyložené šance,“ lituje i s odstupem času Vratislav Opl.

Sám si je vědom, že v souboji s Chrástem je vysokým favoritem soupeř. „Každý náš získaný bod by byl asi velkým překvapením, ale začíná se od bezbrankového stavu,“ ujišťuje plzeňský kouč.

Svůj celek však mít kompletní nebude. „Natažený sval má Hucl a hrát pravděpodobně nebude. S tréninkem sice začali Faist se Svátou, kteří se nemohli připravovat celou zimu, ale pokud by šli v sobotu do hry, tak rozhodně ne na celé utkání,“ tvrdí kouč Opl.

Z dalších střetnutí nejvyšší krajské soutěže poutá pozornost derby rivalů mezi Rokycany a Příkosicemi. Na podzim si vedli lépe rokycanští borci, kteří zvítězili 4:1, a také tentokrát jsou favoritem. V prvním jarním kole zvítězili ve Stříbře hladce 5:0, Příkosice si utkání s Vejprnicemi odložily na 30. března.

Neméně zajímavé bude i střetnutí druhého Tachova se čtvrtým Stodem. Oba týmy své první jarní zápasy vyhrály. Tachov zvítězil 3:0 v Holýšově a stodský nováček doma zdolal plzeňský Rapid 2:1. Na podzim se ve vzájemném souboji radoval Stod, který tachovské mužstvo porazil nečekaně vysoko 4:0.

Program 17. kola Fincentrum krajského přeboru: Rapid Plzeň (14.) – Chrást (1.) SO 15.00 – Bogdan, tip Deníku: 2, Přeštice (7.) – Stříbro (10.) SO 15.00 – Schneider, tip Deníku: 1, Rokycany (3.) – Příkosice (13.) SO 15.00 – Kračmer, tip Deníku: 1, SK ZČE Plzeň (5.) – Chanovice (11.) SO 15.00 – Kopejtko, tip Deníku: 1, Holýšov (9.) – Bolevec (8.) NE 15.00 – Čermák, tip Deníku: 0, Tachov (2.) – Stod (4.) NE 15.00 – Houdek, tip Deníku: 1, Vejprnice (6.) – Horní Bříza (15.) NE 15.00 – Petržílka, tip Deníku: 1, volno má Město Touškov.