Favorizovaná Doubravka už vedla 2:0. První gól byl ukázkový, ale vstřelili si ho hosté sami. Milota nacentroval a Benedikt ve snaze odvrátit míč na roh, vyšvihl ukázkovou rybičku a trefil vlastní síť. Druhá branka padla po krásné pilařovské střele Duchka z dálky.

Potom začali úřadovat nebojácní hosté. Exligista Šamberger snížil a v nastaveném čase po střele Uzlíka do tyče, vyrovnával na konečných 2:2 Bouc. Vzápětí se dvakrát na trávníku červenalo. Za faul šel ven domácí Pondělík a za následnou kritiku sudího ho doprovodil spoluhráč Řezáč.

Další cenný bod brali domácí za penalty, které vyhráli 5:4. Proměnili je P. Krejčí, Parlásek, Milota, D. Novák a Šperl. Za Přeštice mířili do černého Uzlík, Trdlička, Jindra a Bešta. Jediným neúspěšným střelcem penalt byl tak Benedikt, opravdový smolař dne. „Na podzim jsme prohráli šest penaltových rozstřelů, a to je příliš,“ konstatoval přeštický sportovní manažer Stanislav Trnka.

Jinak byl s utkáním spokojen. „Hlavně v první půli se hrál výborný fotbal. Domácí byli technicky lepší, ale my jsme bojovali a měli i šance. Třeba jasnou spálil Přibáň, který místo střely přihrával. Ve druhé půli jsme měli špatných dvacet minut, ale nakonec jsme dokázali vyrovnat. Bod je pro nás cenný,“ tvrdil přeštický manažer.

Výsledek bral i hrající kouč domácích Pavel Vaigl, přestože jeho mužstvu vedoucí Chrást utekl na tři body. „Do stavu 2:0 jsme soupeře k ničemu nepustili, ale potom jsme se z bytečně zatáhli a Přeštice toho využily. Mezi jejich mladými hráči jsou vidět zkušenosti Uzlíka, Jindry a Šambergera.“

I doubraveckému kouči se utkání líbilo. „Přeštice jen nebránily a hrálo se nahoru dolů. Přestože jsme bod ztratili, jsme Chrástu na dohled.“