O víkendu divizní Slavoj smetl poměrem 8:0 dalšího účastníka krajského přeboru ZKZ Horní Bříza, jemuž patří po podzimu předposlední, patnáctá příčka. Branky postupně vstřelili Šperl 2, Mour 2, Duchek, Vůjtěch, Majlát a Šinál z pokutového kopu.

V obou utkáních se podle slov trenéra Karla Krejčího jednalo o jednoznačnou záležitost Slavoje. „Soupeři nás moc neprověřili, ale já mám radost z toho, že si na nový systém hry zvykají nejen moji svěřenci, ale dokonce i vedení klubu. Pan Lucák tomuto systému moc nevěřil,“ říká Krejčí. Kromě jiného rozestavení hráčů v poli ještě přesunul Moura z levé strany zálohy na pravou. „Udělal jsem to proto, aby se tlačil doprostřed hřiště z pravé strany, aby mohl lépe zakončovat, což potvrdil gólem proti Příkosicím a dvěma brankami proti Horní Bříze. A po zákroku na něj v pokutovém území proměnil Šinál penaltu.“

Od zápasu s Horažďovicemi hraje Slavoj Koloveč v kompletní sestavě, maximálně mu chyběl jeden hráč. V předchozích zápasech v Písku a v Králově Dvoře měl trenér Krejčí k dispozici jednoho náhradníka, což bylo málo.

Za Koloveč v utkání s Horní Břízou nastoupil i Martin Šinál. Tento urostlý, hbitý útočník s výborným zakončením působil v dorostu Jiskry Domažlice v sezoně 2008 - 2009 a poté se vrátil zpět do Hostouně, které patří, a na střídavé starty hostuje v Sokolu Postřekov. „Řekl jsem mu, že je velmi talentovaný a že mám o něj eminentní zájem,“ dodal Krejčí o talentovaném mladíkovi.

Kolovči s 10 body patří ve skupině B na turnaji druhá příčka, o dva body zaostává za překvapením turnaje Cerhovicemi. Pouze lídr skupiny A Senco má však lepší skóre. Slavoj už nastřílel 23 branek, dostal pouhých sedm. Dnes večer od 19.00 hodin se utká s třetími Rokycany.