„Při letošní zimní přípravě jsme se zaměřili zejména na fyzickou přípravu. Soustředění splnilo mé očekávání a kluci k přípravě přistoupili zodpovědně, o čemž svědčí hojná účast. Díky tomu očekávám, že v jarní části soutěžního ročníku posbíráme co nejvíce bodů a předvedeme pěkný fotbal,“ říká Smazal a jedním dechem doplňuje: „Musím poděkovat Františku Čiperovi za to, že po dobu našeho soustředění zajišťoval občerstvení a měl na starosti vyváženost stravy pro hráče.“

Nový kouč Klenčí chce do mužstva stále více zapojovat i mladší hráče, jakými jsou Jakub Toth, Vojta Čech a Tomáš Čipera. Do týmu se opět vrací brankář Jan Sokol, kterého po druhém zápasu podzimní části soutěže zastavilo zranění paty. „Honza pro svůj návrat udělal maximum, nejenže se mu podařilo něco shodit, ale zároveň měl nyní třetí nejlepší účast na trénincích,“ přibližuje Smazal.

„Poté, co jsem se po zápase se Zbůchem zranil, přišlo vleklé léčení a rehabilitace. Nyní se vracím do mužstva. Mám jediný cíl, navázat na dřívější výkony. Jsem rád, že se zranění paty zhojilo bez následků a můžu fungovat na sto procent,“ doplňuje Jan Sokol, kterého v době zranění zastoupil Rudolf Špoták.
Na lavičce se současně s Pavlem Smazalem v nové roli asistenta trenéra představí bývalý brankář Klenčí Zbyněk Veber. „Musím přiznat, že Spartak Klenčí se pro mě stal srdeční záležitostí. Proto jsem rád, že mohu u mužstva zůstat a pomáhat coby asistent trenéra,“ říká Veber.

A jaká byla zimní příprava z pohledu kapitána mužstva Jaroslava Řezníčka? „Musím říct, že to byla jedna z nejtvrdších příprav za posledních pět let. Zabrat nám daly zejména rychlostní krátké běhy, třeba za sobotu jsme tímto stylem naběhali téměř dvacet kilometrů. Byl jsem překvapen, že za celé soustředění jsme se nepotkali s míčem, šlo hlavně o pilování fyzické přípravy a věřím, že se to zúročí v sezoně na hřišti při našich zápasech.“ ⋌(kru)