Velký fotbalový stratég a uznávaný kouč Miroslav Moravec, který si na Chodsko přinesl zkušenosti nasbírané za svého sedmnáctiletého působení v hlavním městě, končí. Fotbalisty Spartaku Klenčí A povede do jarních bojů v I. B třídě Pavel Smazal, asistenta mu bude dělat Zbyněk Veber.

Důvodem překvapivé změny u sedmého celku tabulky nejnižší krajské soutěže však nejsou sportovní výsledky. Na druhou příčku, která by už byla považována za úspěch, ztrácí ´áčko´ Spartaku ve vyrovnané soutěži jen tři body. „Máme v kádru kvalitní hráče, kteří tomu ale ne vždy dávali tolik, kolik bychom si představovali. Nevyhnuly se nám zbytečné ztráty se Zbůchem či Mrákovem, jinak ale ve skupině, kde lze vyhrát i prohrát skoro s každým, dělá rozdíl pár bodů. Rozhodne vstup do jara a zdraví hráčů,“ říká prezident klubu Miroslav Pajma.

Změny odstartovalo hledání nového asistenta. „Sám už jsem tuto funkci nestíhal, proto jsme hledali asistenta trenéra. Oslovili jsme Pavla Smazala a z toho nakonec vyplynula změna trenéra,“ prozrazuje Pajma. Výbor totiž po debatě rozhodl, že se změnou kouče nebude čekat na léto, ale bude ji řešit už v zimě, což by mohlo být impulsem i pro hráče. „Přispělo k tomu také to, že Míra Moravec nemohl do konce února vést tréninky,“ dodává prezident.
Obě strany potvrzují rozchod v dobrém. „Vztahy s klukama i vedením zůstávají dobré. Trénoval jsem třináct let v kuse, z toho tři a půl roku Klenčí, už to chce pauzu. Trénovat se už nechystám, ale nikdy neříkej nikdy. Víkendy teď budu trávit v klidu, bez stresu. Na fotbal určitě nezanevřu a budu se chodit dívat na zápasy,“ říká padesátiletý Moravec, který v minulosti působil v Chodově, Domažlicích a ještě vloni jej vábil jeden pražský klub.

V Klenčí by rádi opět zamířili do vyšších pater tabulky, ale snadné to mít nebudou. V zimní přípravě, domluvené ještě před změnami, prověří Klenčí ´jen´ týmy z okresního přeboru Kout, Tlumačov a Poběžovice, až na závěr VD Luby, někdejší barážový soupeř. „Na můj vkus mi chybí silnější soupeři, ale ti už se v rozběhnuté přípravě shánějí těžko,“ říká pětačtyřicetiletý Smazal. Se svými svěřenci se bude vídat dvakrát v týdnu v hale a při výbězích, o víkendech na hřišti. V plánu je i tradiční soustředění v Caparticích. „Mým cílem je konsolidovat tým, začlenit do něj mladé hráče a skončit ve vyšších patrech tabulky. Na účast v baráži to asi momentálně není,“ odhaduje nový kouč.

Otazník visí nad stoperem Mírou Holarem, který možná odejde pomoci svému bývalému klubu z Chodova se záchranou v I. B třídě. Nikdo nový by přijít neměl, Klenčí postrádá koncového hráče, ale Jindra Franek se z Německa domů ještě nechystá, navíc jej čeká operace. To samé platí o Janu Talašovi. „Jaro odehrajeme s tím, co máme. Kádr je dostatečně široký,“ tvrdí Smazal. Mančaft zná, protože před angažmá v Německu u A týmu vypomáhal.