Kdo v neděli přišel v Klenčí na fotbal, nelitoval. Takový výsledek se v I. B třídě často nevidí. Domácí fotbalisté nastoupili v úspěšné sestavě z předešlých kol, hosté z Mrákova museli kvůli několika zraněním učinit několik změn oproti minulému utkání.

Klenčí – Mrákov 9:0 (4:0)
Už po pěti minutách hry mohli domácí jásat, když Franek, jediný domácí útočný hrot, našel šajtlí nabíhajícího Čecha a ten hlavou uklidil míč do branky Mrákova – 1:0. Poté mohl zvýšit Housar, jenže netrefil. I hosté se chvíli snažili prolomit domácí obranu, ale marně. V 15. minutě se k rozehrání přímého kopu za vápnem postavil Franek, obstřelil šestičlennou zeď a uklidil míč ke vzdálenější levé tyči Jirátkovy svatyně – 2:0.

Minutu nato obdržel Franek nahrávku, dvakrát přehodil míč nad hlavami obránců a poslal křižný pas na volného Čecha, který ze vzduchu z voleje prověřil gólmana, který střelu vyrazil. Na druhé straně zahrozil Kopecký, kdy skluzem vybojoval míč a pohotově střílel z vápna, ale Sokol byl na svém místě. Po něm hlavou vysoko nad zakončoval hostující Vondraš. Na druhé straně famózně hrající Franek prokličkoval mezi třemi obránci a vyslal na zteč Hromníka. Tomu se podařilo lobem překonat brankáře, ale míč putoval těsně vedle tyče. Ve 27. minutě po rohovém kopu Machta vyskočil nejvýše ve vápně Franek a hlavou poslal balon o břevno do sítě – 3:0.

O pouhé čtyři minuty později vyslal Franek Čecha, který si to namířil od půlící čáry sám na vybíhajícího brankáře a bez problémů jej překonal – 4:0. V 36. minutě zatrnulo všem na stadionu, když se ošklivě srazili hlavami domácí Housar a mrákovský Němec. Oba se ale po chvíli znovu zapojili do hry. V závěru poločasu ještě hosté zahrávali přímý kop z rohu velkého vápna, brankář Sokol střelu vyrazil jen k Stýskalovi, ale ten nezakončil přesně.
Po návratu z kabin hosté chybovali, když brankář chytil nahrávku od obránce do ruky ve vápně, z čehož byl nepřímý volný kop. K rozehrání se postavil Hromník, zpětně našel Franka, jenž ve skrumáži našel skulinku a hattrickem rozvlnil síť – 5:0. V běžící 60. minutě si Franek s Čechem vzájemně vyměnili sedm nahrávek na jeden dotek, ale tu finální jim gólman Mrákova chytil.

Hosté zahrozili po nevídaném rozehrání přímého kopu, ale po centru do vápna domácích následovalo nepřesné zakončení. Vzápětí si klenečský záložník Housar potáhl míč podél lajny, centrem překonal všechny hostující hráče ve vápně a našel z druhé vlny nabíhajícího Čecha, který přes svoji nevysokou postavu završil hattrick opět hlavou do „vinglu“ – 6:0. Klenčí v těchto chvílích hrálo v pohodě, diváci se bavili a skandovali: „Barcelona, Barcelona!“ V 71. minutě byl ve vápně sražen unikající Čech a diváci se marně dožadovali, aby se exekuce zhostil brankář Sokol. K míči se postavil kanonýr Franek a tvrdou ranou pod víko rozvlnil síť - 7:0.

Když běžela 78. minuta bylo u domácích připraveno střídání. Frankovi se ale ze hřiště nechtělo a střelou ještě stačil obhodit gólmana hostí a rozšířit svůj střelecký úspěch na pět zásahů – 8:0.

Diváci ho vyprovodili standing ovation a skandovali: „Deset, deset, deset!“ To je číslo dresu klenečského kanonýra, ale mohlo to znamenat i přání diváků, jaké skóre si přejí. Dvě minuty na to přišla největší šance hostí ke skórování, když kapitán Klenčí Holar stáhnul nejlépe hrajícího mrákovského fotbalistu Růžka a byla nařízena penalta. Jenže Stýskal se jí zhostil špatně a střelou mimo branku podpořil zmar hostů.

Pět minut před koncem utkání nastal závar před Jirátkovou brankou, v němž se nejlépe zorientoval jen chvíli hrající Ledvina a levačkou zatočil míč do šibenice - 9:0. Domácí se chtěli před diváky vytáhnout a kanonádu zakončit na dvojciferném čísle, ale to by Čech nesměl v poslední minutě trefit tyč.

Trenérovi hostí Jiřímu Palovičovi do řeči nebylo: „Nemám co dodat, a vyhrál lepší.“ Zato z tváře trenéra domácích Miroslava Moravce vyzařovala spokojenost. „Byli jsme od první minuty jednoznačně lepší. Zdálo se mi, že soupeř byl v rozkladu. Do druhé půle jsme šli s cílem odehrát ji solidně jako tu první. Diváci se museli výtečně bavit a utkání si užili.“

Klenčí: Sokol J. – Macht, Holar, Psutka (Houdek), Osvald – Hromník, Housar, Brašna, Čech, Sokol P. – Franek (Ledvina).

Mrákov: Jirátko – Hofman, Švajner (Skala), Vondraš P. (Růžek), Konopík – Němec, Kopecký (Dufek), Mlynár, Rybár – Vondraš, Stýskal.