Nesporných kvalit obou klíčových hráčů Újezda si byl vědom i manažer domácích Miroslav Novák. Na Zůnu proto nasadil nejstaršího z bratrů Čechů, Jana, který mu už v minulém vzájemném střetnutí nedal vydechnout, a na Krumla nepříjemného strážce Polonyiho. Tato taktika domácím vyšla.

Klenčí B – Újezd 6:1 (3:1)
Překvapení kola se začalo rodit od prvních minut. Favorité domácí celek příliš nepřehrávali, sami museli čelit rychlým útokům Spartaku. S příchodem 18. minuty sice domácí obrana zaváhala a nabíhající Hlaváček po krásné nahrávce zprava snadno překonal Hlavsu – 0:1, jenže radost z vedení hostům dlouho nevydržela. Brzy totiž klenečský Houdek nahrál Malárovi, ten si posunul míč a z dobrých 35 metrů přehodil vyběhnutého Paidara – 1:1. Vyrovnání hosty zaskočilo, takže o pět minut později jen přihlíželi, jak si Řezníček klestí cestu přes několik hráčů, aby z vápna bombou k tyči zvýšil na 2:1. Od tohoto okamžiku domácí převzali iniciativu a už v zárodku úspěšně napadali rozehrávku soupeře. Ke konci prvního dějství získal hluboko na vlastní polovině míč stoper Psutka, vyslal po lajně Malára, který posunul na Totha a ten na dvakrát překonal brankáře Újezdu – 3:1. Šanci na zkorigování výsledku v posledních minutách poločasu hostům zhatil parádním zákrokem Hlavsa.

Se vstupem do druhé půle Klenečtí čekali tlak na vlastní branku, ale důležití hráči soupeře Kruml a Zůna byli dokonale pokryti. A tak přišla další branka Spartaku. Po straně všechny přesprintoval Toth, z úhlu vystřelil, Paidar sice balon vyrazil, ale Osvald jej po zmatku ve vápně uklidil k tyči – 4:1. Domácí pak měli další tři tutovky, ale ujala se až další. Do hry naskočil Toman a po minutě pobytu na hřišti po Osvaldově nahrávce poslal placírkou míč do protipohybu brankáře – 5:1. Poté při šancích zklamali snad všichni ofenzivní hráči Klenčí, až se do toho opřel obránce Řezníček a vstřelil svůj druhý gól – 6:1.

Zatímco četní příznivci Újezdu svoje hochy nepoznávali, manažer domácího týmu Novák zářil spokojeností: „Snad poprvé v této sezoně měla naše hra řád a systém. Vycházelo nám prakticky vše, na co jsme sáhli. Jen škoda, že tam nepadla desítka, protože příležitostí na to bylo víc než dost.“