A právě od tělovýchovné jednoty se fotbalisté osamostatnili. „Tělovýchovná jednota Klatovy je ve špatné finanční situaci, nedostává peníze. Proto její správní rada rozhodla, že si jednotlivé oddíly založí svoje vlastní subjekty. To znamená, přijmou vlastní stanovy, IČO, razítko a další náležitosti. Zároveň TJ převede na tyto nové subjekty majetek. My dostaneme fotbalový stadion na Rozvoji, třeba basketbalisté halu a stejně tak některé další další oddíly. Ty oddíly, které žádný majetek nedostanou, budou nadále součástí jednoty. Po osamostanění se sice pod střechu TJ vrátíme, ale majetek nám už zůstane a budeme fungovat jako samostaný subjekt s novým názvem,“ vysvětluje sekretář fotbalistů Václav Kopřiva.

Ustavující valná hromada SK Klatovy 1898 zvolila nové vedení. Předsedou se stal Jindřich Sojka, místopředsedy Jiří Jánský, Petr Ulrych a dále budou ve výboru pracovat Václav Kopřiva, Josef Dlesk, Ludvík Fremut a Miloslav Jarošík.

Před volbou se rozhodli nekandidovat členové dosavadního vedení Dušan Popelka, Antonín Presl a Štěpán Košan. Členy nově vzniklého klubu však jsou.
Klatovský sekretář přiznává, že nové funkcionáře čeká hodně práce. „S osamostatněním a novým názvem je spojeno hodně administrativních úkolů a všechno musíme zvládnout v termínech.“ Klatovské áčko si po sestupu z nejvyšší krajské soutěže vede solidně v 1. A třídě a po podzimní části je na druhé příčce, která je postupová.