Klatovy překvapily Koloveč

Klatovy /REPORT/ - V reportáži kolegyně Jitky Kilbergrové se dozvíte více o sobotním souboji fotbalistů TJ Klatovy s lídrem tabulky krajského přeboru mužů, Kolovčí.

12.4.2010

Z jednoho z minulých utkání Slavoje Koloveč.Foto: Jiří Pojar

Zápas, který skončil překvapivou remízou, by se dal popsat slovy: Klatovy překvapily Koloveč a Koloveč překvapila Klatovy. Hosté nesplnili svoji roli jasného favorita, utkání se jim nevydařilo, zatímco domácí zodpovědnou kolektivní hrou získali cenný bod a postarali se asi o největší překvapení 20. kola krajského přeboru.

TJ Klatovy – Slavoj Koloveč 2:2
Klatovští fotbalisté začali proti favoritovi bez respektu, drželi míč na svých kopačkách, kombinovali, ale na dostřel své branky je hosté nepustili. Kolovečtí čekali, co na ně Klatovy vymyslí, dobře bránili a vyráželi do protiútoků. Domácí obrana ale pracovala spolehlivě a snadno odkovápala ze své půlky vysoké míče. První čtvrthodina byla hodně vyrovnaná, hosté byli sice technicky lepší, ale hodně v přihrávkách chybovali. K první střele na branku hostů se dostal v 16. minutě domácí Vítovec, ale mířil nad. Také Koloveč se hlavně po standardních situacích dostala k ohrožení klatovské branky, ale v ní stál pozorný Herman, který si se střelami hostujících hráčů dokázal v klidu poradit. Hrálo se převážně ve středu hřiště, vysoké míče létaly sem a tam, hosté byli aktivnější, ale nedokázali se dostat na dostřel Hermanovy branky. Naopak Klatovští využívali každé nepřesnosti v rozehrávce soupeře, ale dál než ke kolovečským obráncům se nedostali. Do první vážné šance se dostal ve 32. minutě hostující Černohorský, z úhlu pálil těsně nad klatovskou branku. Hned za tři minuty měl možnost na druhé straně se prosadit György, ale brankář hostů Mička se dostal k míči dřív. Do konce poločasu nedokázali hosté nic na dobře fungující klatovskou obranu a pozorného Hermana vymyslet, a tak 285 diváků v Klatovech branku nevidělo.

Druhou část hry začali aktivněji hosté. Ve 47. minutě se Kovács dostal až před Hermana, ale ten jeho střelu s jistotou zlikvidoval, v 50. minutě pálil těsně nad Malý. Domácí pokračovali ve své hře, nenechali se soupeřovou zvýšenou aktivitou zaskočit, a přineslo jim to ovoce. V 55. minutě vypálil z dálky Toman, který o poločase vystřídal Vítovce, jeho střela se odrazila od tyčky a skončila za zády Mičky. Domácí vstřelená branka „nakopla“, najednou jich bylo plné hřiště a navíc dostali výhodu „přesilové hry“, když byl v 65. minutě vyloučen hostující Černý. Ale paradoxně se oslabení pro Koloveč stalo výhodou. Hosté se probrali, začali se lépe pohybovat a hned v 70. minutě se dočkali vyrovnání. Šperl výbornou technickou střelou obstřelil z přímého kopu zeď a Herman neměl nejmenší šanci zasáhnout. Koloveč uzavřela domácí na jejich půlce, klatovská obrana si najednou s rychlými soupeři nevěděla rady a jen díky nepřesnostem v zakončení se hosté nedostali do vedení. V 73. minutě ale domácí hráči neuhlídali Jindřicha Bittengla a ten po individuální akci poslal Koloveč do vedení. Ale ani druhý gól domácí nezlomil. Trenéři poslali na hřiště čerstvé síly, Votípku a Frouze, a i toto střídání se ukázalo jako šťastné. Hostům, kteří hráli v deseti, začaly odcházet síly a domácí dál bojovali o bod. Jejich úsilí se jim vyplatilo. V 90. minutě znovu z dálky tvrdě vypálil Toman, míč se odrazil od tyčky, a Votípka ho dopravil za záda kolovečského gólmana. Klatovy vybojovaly překvapivý, ale zasloužený bod.

„Zlatý bod! Kluci zahráli naprosto skvěle. Do puntíku splnili všechny taktické úkoly, byly tam samozřejmě drobné chyby, ale myslím, že když budeme takhle pokračovat, půjdeme v tabulce nahoru. Asi jsme hodně překvapili nejen favorita, ale i sami sebe. Mužstvo bylo i dobře typově poskládané, kluci bojovali až do konce, prostě super,“ jen chválil hodně spokojený klatovský trenér Karol Žák.

Trenér Slavoje Koloveč Ivan Kovács po zápase dodal: ,,Fanouškům, kteří viděli náš zápas, se musíme omluvit. Tak špatný výkon, především v prvním poločase, kdy jsme si nejspíš mysleli, že se soupeř porazí sám, to muselo být pro jejich oči velkou bolestí. Začali jsme hrát paradoxně až po vyloučení Radka Černého a za nepříznivého stavu 0:1, kdy se nám podařilo výsledek otočit. Jenže místo toho, abychom vstřelili další branku, tak si necháme v nastaveném čase vstřelit vyrovnávací gól. Soupeř si bod zasloužil, bojoval a hrál poctivě a organizovaně v obraně. Je třeba se oklepat a jít dál. Ve středu hrajeme se stejným soupeřem v poháru a v sobotu v Přešticích."

Poločas: 0:0. Branky: 55. Toman, 90. Votípka – 70. Šperl, 73. J. Bittengl. ŽK: 1:2 ČK: 0:1. Diváků: 285. Sestava Klatov: Herman – Homolka (80. Frous), Veselka, Hovorka Vl., Bouberle – Vacovský (75. Votípka) – Matějka J., Mészáros, Vítovec (46. Toman), Voráček – György.

12.4.2010 VSTUP DO DISKUSE

Ilustrační fotografie.

Seniorská akademie přinese přednášky i kurz sebeobrany

Na snímku hlasoval Plzeňan Marian Bradáč, který v jedné z komisí také zasedal coby místopředseda.

Starostům se nevedlo, vyhrál jen jeden z nich

Nádrže na domažlickém Cvičáku zachytí vodu v krajině

Domažlice – Nové vodní nádrže vzniknou v lokalitě bývalého vojenského cvičiště v prostoru nad baseballovým hřištěm.

Mladé voliče v rozhodování ovlivnil hlavně internet

Domažlice, Holýšov – Mezi voliči ve volebních místnostech byli i mladí lidé, kteří se stali prvovoliči.

Vrba: Máme co napravovat

Plzeň – Porážkou s Luganem připravili svým fanouškům velké zklamání. Už tuto neděli si je mohou fotbalisté Viktorie Plzeň částečně udobřit. V jedenáctém kole první ligy doma přivítají celek Zbrojovky Brno.