V tomto utkání dá trenér Domažličanů Zdeněk Michálek vedle stabilních opor příležitost nováčkům, kteří se už druhý týden na těžkých trénincích ´perou´ o místo v třetiligovém kádru. Ten na začátku přípravy tvořilo třicet fotbalistů, ale podle prezidenta klubu Jaroslava Ticháčka zeštíhlí na 18 až 20 hráčů.

Do přípravy na Střelnici se už nezapojují písecký Linhart a doubravecký Brož, oba trénují v divizní Kolovči. Bez nadsázky ikona Jiskry Jiří Šámal asi zamíří do Vejprnic, pro Cihláře a Maška, jemuž sedl sobotní memoriál v Horšovském Týně, hledá Jiskra angažmá v Německu. ´Pendl´ mezi A a B týmem Kocour to zkusí v divizních Rokycanech.

Nově se rodící kádr pro třetí nejvyšší fotbalovou soutěž v ČR rozšířil na úterním tréninku jeden z nejlepších pravých beků západu Čech, tachovský Tomáš Habart, který v tréninkovém mači několikrát zcela ´vymazal´ další z posil, exkolovečského Moura.

Zcela novou tváří, která se zapojila do přípravy, je čtyřiadvacetiletý kanonýr Zdeněk Zmeškal. „Od osmnácti let hrál divizi, prošel Karvinou, Hlučínem, Holicemi, působil i v Rakousku a v 1. HFK Olomouc. Hledá menší, takřka rodinný klub v Čechách, formátu Jiskry, kde by měl šanci, že si jej všimnou kluby z vyšších soutěží. Podle referencí je to dravý útočník, který jde do koncovky a má i na druhou ligu,“ říká o gólovém hráči skaut Jiskry Domažlice Jiří Stříbrný. Zmeškal je z Rakovníka, ale má statut volného hráče. Tento vysokoškolák byl na testech v Kaprových Bohemians, ale ty ke třem útočníkům přikoupily prvoligového borce Huňu z 1. FK Příbram a rázem byl v ofenzivě přetlak.

Zmeškal absolvoval pondělní trénink s Jiskrou po šestihodinové cestě vlakem, v úterý už byl odpočinutý. Vyzkoušet jej chce i Znojmo, ale sám Zmeškal by upřednostnil Čechy. Proto chce počkat, zda mu trenér Michálek dá šanci, aby o svých kvalitách přesvědčil v sobotu proti nováčkovi v divizi.