V předposledním kole divizní skupiny A měla Jiskra Domažlice za soupeře krajského rivala a jistého sestupujícího FK Tachov. Trenéři nemohli počítat s distancovanými Leitlem a Cihlářem. K zápasu nenastoupil ani Mašek, jež je na dovolené.

Jiskra Domažlice – FK Tachov 2:0 (1:0)
Nikoli odevzdaný Tachov k zápasu nastoupil po středeční výhře 3:2 nad rezervou Bohemians 1905. Jiskra do utkání vstoupila aktivně a snažila se překonat dobře organizovanou obranu soupeře. S Hartlovou slabou střelou ve vyrovnaném úvodu si tachovský brankář Jan Pták poradil, hlavička Bublíka skončila vedle. Na druhé straně musel domácí gólman Mleziva nejprve vyrážet Viternův centr před dobíhajícím Hudcem, v 15. minutě Braunův volej minul šibenici Mlezivovy branky. Domácí postupně převzali iniciativu.

V 21. minutě se Hartl prosadil přes obránce, našel Strejce, ale ten střílel do brankáře. O chvilku později střílel po průniku Hartla po pravé straně Mifek nad branku. Gól přinesla 36. minuta, když Mužík poslal míč do uličky Strejcovi, ten se dostal mezi dvojici obránců, upadl, a protože to bylo v šestnáctce, nařídil sudí Janoch pokutový kop. To vyvolalo nevoli hostujících hráčů a hostující Hudec musel po druhé žluté kartě předčasně do sprch. Penaltu bezpečně proměnil Mužík – 1:0. Ve 42. minutě předvedla Jiskra rychlou akci po ose Mifek - Mužík, jenže Černý tváří v tvář brankáři Tachova ve vyložené šanci přestřelil.

Ve druhém poločasu byli domácí stále aktivní. Hned v úvodní minutě gólman hostí likvidoval střelu Hartla. Ve 49. minutě napřáhl ze 20 metrů domácí Mifek, ale jeho tečovanou střelu gólman opět zneškodnil. Hosté kontrovali, ale Hutta mířil vedle tyče Mlezivovy branky a poté domácí brankář odkopával míč před nabíhajícím Machačem. V 53. minutě měli domácí další šanci, když Hartl postupoval sám na bránu, ale na hranici šestnáctky si míč přišlápl, zpomalil a hostující zadáci jej dostihli a nebezpečí odvrátili. Aktivní Bárta pak v 62. minutě centroval a Černý hlavičkoval z malého vápna těsně nad Ptákovu branku.

V 68. minutě rozehrál trestný kop ze 23 metrů domácí Mužík, krásnou střelou trefil spojnici břevna s tyčí, odražený míč dorazil do branky Bahleda, ale pro ofsajd gól uznán nebyl. V 73. minutě postupoval Mužík sám od půlky hřiště proti brankáři Tachova, ale tutovku zakončil střelou vedle. Rozhodující druhou branku přinesla 82. minuta. Domácí Bárta rozehrál rohový kop, který Pták vyboxoval, ale míč se dostal k Bočanovi a ten hlavou z malého vápna upravil na 2:0.

Pět minut před koncem prošel přes obránce Bahleda, odcentroval na Bočana, ale ten ve skluzu míč nezasáhl. Těsně před koncem předvedl pěkné sólo střídající Strejc, obešel dva obránce, přihrál nehlídanému Bočanovi a ten trefil tyč tachovské branky.

Po posledním domácím zápasu jsme o zhodnocení utkání požádali trenéra Zdeňka Michálka. „Do utkání jsme vstoupili dobře. Vytvořili jsme si územní převahu, ale Tachov se dobře pohyboval a bránil. Zápas zlomilo vyloučení Hudce. Od té doby se hosté soustředili na obranu a k žádné šanci se nedostali. My jsme šli čtyřikrát sami na brankáře a nedokázali dát gól. Měl jsem obavy, aby se po nějaké naší chybě hostům nepodařilo vyrovnat. Nakonec se nám Bočanem povedl vstřelit uklidňující gól a ten samý hráč ještě nastřelil tyč. Naše vítězství mělo být vyšší, ale máme problém v koncovce. Do příští sezony na tom musíme zapracovat. Soupeře jsem viděl v týdnu v předehrávaném utkání a první poločas hrál velmi dobře jako dneska.“

Utkání zhodnotil také střelec druhé branky Libor Bočan. „Čekali jsme, že Tachovští budou hrát otevřený, bojovný fotbal. Výhra nad Bohemkou je povzbudila. Byli nebezpeční, ale velké šance jsme měli my a hodně jsme jich neproměnili. Každé derby je nevyzpytatelné, proto jsem rád, že jsme vyhráli a můj první divizní gól je taková třešínka na dortu. Stál jsem ve správný čas na správném místě. Jejich gólman trochu chyboval, když balon vyrazil nad sebe, a to už bylo jednoduché dorazit. “

V sobotu zajíždí fotbalisté domažlické Jiskry k poslednímu zápasu sezony na půdu Slavoje Řevnice, kde hrají už od 14.00 hodin. ⋌(poj, vok)

Jiskra Domažlice: Mleziva – Strejc, Bublík, Tesař, Mifek (87. Strejc) – Černý, Mužík, Hulina (75. Bočan), Šámal, Bárta – Hartl (55. Bahleda).
Trenér: Zdeněk Michálek, Asistenti: Pavel Wolf a Erhard Breu.Rozhodčí: Marek Janoch, Jiří Kříž a Tomáš Grimm. Delegát: Zdeněk Havlíček. ŽK: 0:6 ČK: 0:1 (36. Lukáš Hudec), Diváků: 250.