Dva tisíce šest set diváků z loňského divizního derby Jiskry Domažlice se Slavojem Koloveč, to je dosavadní návštěvnický rekord v novodobé historii Městského stadionu Střelnice. A vedení nyní již třetiligového klubu věří, že toto číslo ve čtvrtek padne. K pohárovému utkání totiž na Chodsko přijede slavná Sparta Praha!

Vedení obou klubů se setkalo v pondělí u příležitosti ligového utkání v Plzni, které Pražané vyhráli. „I když jsem Plzeňák, sportovně musím uznat, že Sparta byla tentokrát lepší. Nic naplat, ta série náročných zápasů v pohárech byla na hráčích Viktorie znát, chyběla jim ´šťáva´ a jen s vůlí vyhrávat nelze,“ přibližuje prezident fotbalové Jiskry Jaroslav Ticháček svoje dojmy z ligového taháku.

Po skončení utkání gratuloval hostům k výhře a při té příležitosti sondoval, na koho se diváci v Domažlicích mohou těšit. „Pan Chovanec mne ujistil, že Sparta po vypadnutí z evropských soutěží věnuje domácímu poháru maximální pozornost, nehodlá nic podcenit a proto přijede v plné síle,“ říká Ticháček. K vidění by tak podle něj měli být nejen výteční Kweuke, Matějovský a Jarošík, ale i Řepka, který v Plzni nebyl ani na lavičce.

Ačkoli jsou svěřenci trenéra Zdeňka Michálka nabuzeni příležitostí zahrát si s pětatřicetinásobným českým mistrem, ale i výhrou z utkání s Ovčáry, v němž svými výkony vyčnívali Mužík, Kovařík a Bezděk, jednoznačným favoritem je Sparta. „Bude to souboj Davida s Goliášem. Ale chceme bojovat a klást železné Spartě tuhý odpor,“ slibuje Ticháček. „Modrobílí“ se mohou inspirovat svým soupeřem ve třetí lize Vltavínem, který Spartu v letní pauze senzačně porazil.

Vedení klubu dělá vše proto, aby stihlo ještě ve čtvrtek ráno zaregistrovat očekávanou posilu Martina Knakala. „Po velmi intenzivních jednáních s Baníkem Most i samotným hráčem je v současnosti vše na dobré cestě,“ věří prezident klubu s tím, že cena za sedmadvacetiletého stopera prý nepřekročila běžný rámec. „Rozhodně jde o dvoucifernou sumu,“ ujišťuje.

O slavnostní výkop pro Jiskru zcela jistě jednoho z několika mála zápasů století se má postarat domažlický rodák a bývalý hráč Sparty Miloslav Kundrát. Spekulovalo se i o tom, že by do utkání na pár minut zasáhl trenér a bývalý hráč Domažlic Libor Bočan. „To je těžké. Tohle je mistrovské utkání a v kádru je dvacet kluků, kteří proti Spartě chtějí hrát. Libor je skvělý člověk, který pro Jiskru udělal a stále mnoho dělá, oceníme jej jinak, stejně jako Martina Šota a Zbyňka Černého,“ prozrazuje prezident.

Jediné, co trochu kalí radost z očekávaného svátku fotbalu, jsou obavy z příjezdu tvrdého jádra pražských fanoušků. „Odhady, kolik jich přijede, se rozcházejí. Určitě přijedou dva autobusy fanoušků vypravených přímo Spartou, další mají přijet vlaky. Celkově to odhaduji na nějakých sto padesát lidí. Věřím, že přijedou kvůli fotbalu, budou se chovat slušně a dotvoří atmosféru utkání. A takové fanoušky rádi uvítáme, protože fotbal bez lidí, to by nebylo to pravé,“ říká Ticháček a dodává: „Protože nejde o žádný přátelák, ale o ostré pohárové utkání věřím, že padne rekord Střelnice.“ Pro vlajkonoše hostů byl vyčleněn sektor u časomíry v rohu stadionu. Na pořádek bude dohlížet nejen pořadatelská služba, ale připravena přímo na stadionu bude i policie.

Pořadatelé přesto doporučují všem zájemcům, aby do Domažlic přijeli včas kvůli místu na zaparkování svých aut a zakoupili si vstupenky s předstihem v předprodeji. Vyhnou se tím očekávanýcm frontám u pokladen. Všechny pokladny na stadionu podle aktualizovaných informací Jiskry Domažlice otevírají už od 15.30 hodin!!!!