Chodská metropole je na nohou a spolu s ní celý fotbalový okres. Historicky nejúspěšnější a zároveň nejslavnější fotbalový klub republiky, pražská Sparta, se dnes představí v Domažlicích v utkání druhého kola Ondrášovka Cupu.

Pětatřicet mistrovských titulů, osmnáct vítězství v Českém poháru a osm vítezství v Československém poháru, taková je velmi stručná vizitka Sparty Praha.

V pondělí zvítězila v Plzni nad obhájcem titulu Viktorií 2:0 a letošní ročník Gambrinus ligy vede zatím suverénně bez ztráty jediného bodu.
Do Domažlic má Sparta přijet s kompletním hráčským kádrem a samozřejmě nic jiného než postup nebere. Ostatně po vyřazení z kvalifikace o Evropskou ligu už bojuje jen na dvou frontách, v lize a v Ondrášovka Cupu.

Domažlická Jiskra v prvním kole poháru zvítězila v Kolovči 3:2 a poměrně dobře si vede i v roli nováčka České fotbalové ligy. V prvním kole sice doma prohrála s Pardubicemi 1:2, potom však remizovala 0:0 v Králově Dvoře a v neděli rozmetala před vlastním publikem Ovčáry 5:2.

Domažlický kouč Zdeněk Michálek je před dnešním utkáním realista. „Sparta je samozřejmě jasným favoritem. Viděl jsme ji v utkání s Plzní, působila celkem suverénně, měla i více šancí. Hodně získala příchodem Jarošíka,“ sledoval pozorně dnešního soupeře trenér Michálek.
„Fotbalově budou mít Pražané navrch, ale pokud jde o bojovnost, budeme se snažit nechat na trávníku maximum. Na kolik to bude stačit, to uvidíme,“ říká.

Hráčský kádr Domažlic je až na jednu výjimku kompletní. Trenér Michálek bude postrádat nejlepšího střelce Jaroslava Kovaříka. “Má má potíže s kolenem, a hrát nebude,“ lituje trenér Jiskry absence autora dvou branek v utkání s Ovčáry. „Ostatní hráči jsou v pořádku a snad už bude vyřízeno hostování Martina Knakala z Mostu,“ přeje si. „Utkání s Ovčáry jsme vyhráli, přesto udělám v sestavě dvě až tři změny,“ slibuje.

Trenér i hráči se na utkání se slavným soupeřem hodně těší. „Sparta je pro nás všechny velký zážitek a určitě bude i zážitkem pro diváky. Kdy se podaří zahrát si nebo vidět doma takového soupeře,“ připomíná Michálek.

„Zřejmě přijde rekordní návštěva, prý už mizí hodně lístků v předprodeji,“ informoval domažlický kouč.

Pro fotbalisty Domažlic to bude historicky první vzájemné utkání s pražskou Spartou. Nikdy předtím se tyto kluby neutkaly ani v přátelském utkání.
Vítěz souboje si ve třetím kole Ondrášovka Cupu zahraje s Pardubicemi. Dnešní utkání začíná v Domažlicích v 17 hodin a rozhoduje ho sudí K. Hrubeš. Na čarách mu budou asistovat Zlámal s Lhotákem a delegátem je bývalý ligový rozhodčí Jiří Stiegler.