Domácí zahájili zápas aktivně a tlačili se před Švengerovu branku, ale zkušená obrana ligového lídra je do šance nepustila. Po pěti minutách se však hosté rozkoukali a rychle ovládli hru. Střelu Vidličky, centr Juhara však stačili zadáci zblokovat a Grajciarova střela v 8. minutě skončila kousek vedle levé Houdkovy tyče. Po čtvrthodině se do výborné šance po Bártově průniku a centru zleva dostal u vzdálenější tyče Leitl, ale jeho hlavičku ze 4 metrů Švenger reflexivně vyrazil. V 17. minutě zneškodnil pádem pod nohy Juharovu šanci a následně odražený míč zachytil. Sparťani se nastěhovali před domažlickou branku a v 18. minutě se po sérii nezdařených střeleckých pokusů prosadil střelou z 18 metrů Grajciar, Houdek si na míč sice sáhl, ale v cestě do sítě mu nezabránil – 0:1.

Ve 21. minutě musel Houdek z branky ven, aby zmenšil střelecký úhel Pamičovi, ten zvolil technickou střelu, ale míč z brankové čáry vyhlavičkoval Tesař. Poté Houdek zneškodnil Kadlecovu střelu otočkou a na druhé straně hosté zblokovali Matasův pokus z 18 metrů. Vzápětí musel před nabíhajícím Kadlecem odkopnout míč Houdek. Trvalý tlak Sparty přinesl další ovoce ve 30. minutě, kdy zleva napřáhl Juhar, trefil to přesně ke vzdálenější tyči a zvýšil na 0:2. O dvě minuty později těsně minul z 18 metrů domažlickou branku Hušek, ve 35. minutě nadvakrát vychytal Houdek tutovku Juhara a stejně výtečně zneškodnil brejk Kadlece o minutu později. Pět minut před obrátkou poslal Jarošík do dalšího brejku Slepičku, který do třetice Houdka prostřelil a zvýšil na 0:3. Domácí gólman se blýskl ve 41. minutě, kdy vytlačil na roh Matějovského střelu z 18 metrů, směřující do levé šibenice a po chvíli musel čelit dalšímu brejku Kadlece, který však zleva zamířil těsně vedle vzdálenější tyče domácí branky.

V úvodu druhého poločasu se dostal k zakončení domácí Matas, ale jeho hlavičku z 8 metrů výborně vytlačil Švenger na roh. V 52. minutě jen těsně nedoskočil na Knakalův centr zprava domácí Veselý. O dvě minuty později prošel po pravé straně hostující Juhar, centrem našel nabíhajícího Keriče, který v pádu hlavou z 8 metrů zvýšil na 0:4. V následující minutě dal Kerič další gól, který ale pro avizovaný ofsajd neplatil. V 57. minutě vysunul domažlický Bezděk dopředu Veselého, ale jeho střelu zprava hosté zblokovali stejně, jako Bezděkův centr o chvíli později. Sparta se opět nastěhovala před svatyni domácích a po několika zblokovaných pokusech napřáhl zpoza šestnáctky Grajciar a Houdek byl bezmocný – 0:5.

V 61. minutě se sparťané prokombinovali do šestnáctky a Vidličkovo zakončení ze 14 metrů znamenalo vedení 0:6. Další rychlou kombinaci využil o minutu později Kerič a střelou z 15 metrů zvýšil na 0:7. O další minutu později lovil Houdek opět míč ze sítě, ale Matějovského trefa nebyla pro předchozí ruku uznána. V 65. minutě přišla pro domácí za jejich statečný boj zasloužená odměna v podobě čestného úspěchu. Pamič zaváhal při zpracování míče, k tomu se dostal Braun, udělal kličku vybíhajícímu Švengerovi a poslal míč do odkryté branky – 1:7.

Po rozehrání zamířil Matějovský těsně vedle pravé Houdkovy šibenice. Domácí gólman se vytáhl dvacet minut před koncem, když vytlačil na roh Juharovu bombu ze 17 metrů. Na druhé straně zamířil vedle levé Švengerovy tyče Veselý. V 72. minutě přišla další Juharova střela z 18 metrů a opět výtečný zákrok brankáře Houdka, po němž skončil míč vedle branky. Čtvrt hodiny před koncem musel Houdek na zem, aby výborně zneškodnil šanci Slepičky a v 77. minutě minul cíl Hušbauer. O minutu později pronikl po levé straně Pamič, jeho centr našel Mareše, který volejem z 8 metrů otřel míč o pravou Houdkovu tyč. Na druh straně si s hlavičkou Moura poradil Švenger. V 83. minutě dosáhl Kerič další gól, ale ten nebyl pro ofsajd uznán. Pět minut před koncem pronikl domácí obranou Mareš, obešel vybíhajícího Houdka, ale zprava z úhlu trefil jen bližší tyč jeho branky. Domažliký gólman se blýskl v 86. minutě po střele Hušbauera, kterou vytlačil na roh a když pak zneškodnil dva centry soupeře, přišel závěrečný hvizd rozhodčího Hrubeše.

Branky: 65. Braun – 18., 58. Grajciar, 30. Juhar, 40. Slepička, 54., 62. Kerič, 61. Vidlička. Před 3950 diváky řídil bezchybně rozhodčí Hrubeš. ŽK: 1:0.

Sestava Jiskry: Houdek – Knakal, Tesař, Bauer, Mandous – Bahleda (46. Bezděk), Leitl, Matas, Mužík (55. Braun), Bárta (76. Mour) – Veselý. Trenér: Zdeněk Michálek.

Sestava Sparty: Švenger – Vidlička, Zápotočný, Jarošík, Pamič – Kadlec (52. Kerič), Hušek (65. Mareš), Grajciar (61. Hušbauer), Matějovský, Juhar – Slepička. Trenér: Martin Hašek. Autor: Vojtěch Kotlan