Tento ambiciozní tým trenéra a majitele Miroslava Kučery měl před tímto zápasem na svém kontě jeden bod za velmi cennou remízu 1:1 z pražského Loko Vltavín. V domácím prostředí navíc moc často neprohrává a proto chtěl naplno bodovat.

Jiskra měla v kolonce bodů nulu a při zlepšeném výkonu v druhém poločase proti FK Pardubice sahala po remíze, bohužel jí nebyl v závěru uznán gól, který by jí bod zaručoval a prohrála 1:2. Domažličtí borci přistoupili k utkání zodpovědně. „S Pardubicemi jsme byli blízko bodu. V Králově Dvoře se jednalo o vyrovnané utkání, kde jsme bojovali o to, abychom si odvezli alespoň bod. Domácí jsme nepustili do žádné brankové příležitosti mimo rohových kopů a standardních situací. Měli jsme minimálně dvě možnosti na skórování, ale nevyužili jsme je. S bodem ze stadionu favorita jsme spokojeni,“ hodnotí druhé ´ostré´ vystoupení svých svěřenců v ČFL trenér Zdeněk Michálek.

V nastaveném čase ale mohli hosté z Domažlic o svůj bod přijít. „V souboji na hranici šestnáctky čistě vykopl Martin Mandous balon, ale záložník domácích Tomáš Pavlík mu přepadl přes nohu. Hlavní rozhodčí Vlastimír Langer okamžitě nařídil trestný kop. Jan Svátek ale poslal míč z ideální pozice z necelých sedmnácti metrů naštěstí nad branku. Kdyby se trefil, tak bychom opět přišli o body,“ uvádí sportovní manažer Jiskry Jiří Pojar.

Jiskra zkoušela v pondělí na tréninku bývalého obránce Viktorie Plzeň a Bohemians 1905 Martina Knakala. Ten je momentálně ve službách druholigového Baníku Most. Tento hráč bude v Jiskře na testech ještě ve středu. „Záleží na vedení klubu, zda jej bude angažovat. Já osobně bych o něj stál, protože je použitelný jako stoper i jako pravý obránce, případně jako defenzivní záložník. Má za sebou šedesát ligových startů. Působil i v Řecku,“ říká o Knakalovi trenér Jiskry