V malebné vesničce s 438 obyvateli, která se nachází nedaleko Brandýsa nad Labem, se kopaná začala aktivně hrát v letech 1968 - 1972, o rok později založilo několik nadšenců u Tělocvičné jednoty Sokol Ovčáry oddíl kopané a přihlásili jej do mistrovské soutěže IV. třídy okresu Mělník.

Příchodem Stanislava Ondráka (bývalý brankář Sokola Ovčáry a syn jednoho ze zakladatelů oddílu) do vedení oddílu v roce 1996 a za podpory Obecního úřadu v Ovčárech a Nedomicích nastal zlom. Postupným doplněním týmu bývalými hráči III. ligy EMĚ Mělník se podařilo Sokolu Ovčáry hrajícího v roce 1996 na špici okresního přeboru postoupit v sezoně 1998 - 1999 do I. B třídy a v následující sezoně postoupit přes Kropáčovu Vrutici do I. A třídy. Od roku 2001 se hrál v Ovčárech krajský přebor středočeského kraje, od roku 2003 divize.

Po polovině sezony 2005/2006 se Ovčáry staly podzimním králem divize skupiny B a první místo udržely až do konce soutěže před Baníkem Sokolov a SK Kladno B. ČFL se v Ovčárech hrála v sezoně 2006/2007, poté se mužstvo na dva soutěžní ročníky vrátilo do divize C. Hned v následující sezoně ale Ovčáry divizi vyhrají a od roku 2009 až do součastnosti hrají opět třetí nejvyšší soutěž. V předminulé sezoně jim patřilo skvělé druhé místo! Se stejným cílem vstoupily i do letošní sezony.

Příští soupeř Jiskry, ambiciózní tým prezidenta Stanislava Ondráka, je týmem dvou tváří. „Mají nebezpečný přechod do útoku, oproti Pardubicím jsou bojovnější a agresivnější. Silní jsou hlavně v domácím prostředí, kdy využívají bouřlivou podporu svých hlučných diváků. Na domácí zápasy chodí dvě stě až dvě stě padesát lidí, což je asi polovina vesnice. Opírají se o hru vysokých obránců a mají nebezpečné standardní situace. Oporami jsou Stanislav Ondrák, sedmatřicetiletý syn prezidenta klubu, dále obránce Michal Horák z FK Mladá Boleslav. V útočné fázi jsou nebezpeční maďarský snajper Ferenc Róth z pražské Slávie a Jaroslav Dittrich, který hrál za FK Mladá Boleslav i Bohemians,“ říká o nedělním soupeři Jiskry skaut Domažlic Jiří Stříbrný. Klub podle něj hojně využívá služeb hráčů z Mladé Boleslavi a Prahy, protože to mají blízko. Mají obětavé funkcionáře, kteří fotbalu obětují vše,“ uvádí k Ovčárům Stříbrný.