Česká fotbalová liga je mimořádně vyrovnaná. Tři smolné porážky srazily Jiskru ze třetí na devátou příčku tabulky a může být hůř. V neděli přijede na Střelnici k dopolednímu utkání (od 10.15) předposlední Letohrad, a nevyhrají – li domácí, mohou propadnout až o dalších pět pozic.

Přes Jiskru se už v tabulce dostaly týmy, které z Domažlic odjížděly s pěknými příděly. Proto je povinností svěřenců trenéra Zdeňka Michálka zvítězit. V cestě za třemi body jim bude stát celek, který se zatím ve třetí lize trápí. Přitom postup z divize v jeho podání byl ještě suverénnější než v případě nynějšího lídra ČFL Chrudimi. „Soupeř nedostává moc gólů, opírá se o výkony brankáře, záložníků Nadrchala a Bíra a útočníka Brendy. My budeme muset hrát trochu jinak, než v minulosti, protože nám chybí Bauer, Mužík a Mour,“ říká kouč Michálek.

Kádr soupeře je složen z bývalých dorostenců Hradce Králové, Slavie, Blšan či Mostu a zkušených hráčů Hradce Králové, Jablonce a Ml. Boleslavi. „Mají dobře poskládané mužstvo. Mladé doplňují starší hráči, jako třeba středopolař Bíro se zkušenostmi z I. ligy. Chtěli i hráče z ligového dorostu Hradce Králové, kteří získali titul, ale většina prý měla problém vyrovnat se s důrazem v ČFL a neuspěli,“ říká Martin Sladký, odchovanec domažlické kopané, který před týdnem přispěl gólem k výhře Viktorie Plzeň B právě v Letohradu. Ten varuje před sílou zálohy nedělního soka Jiskry. „Jakmile se dostane Bíro s Kuželkou do hry, umí skvěle přihrát do slibných pozic útočníkům Nulíčkovi a Náglovi, kteří jsou výborní ve hře vzduchem. Ve druhé půli na ně nakopávali dlouhé balony i stopeři a oba byli ve vzdušných soubojích silní. Nebezpečný byl při standardkách i vysoký levý obránce Macháček.“

O to citelnější je pro Jiskru ztráta jedné z ´tachovských věží´, stopera Bauera, který byl zraněn v duelu s Chrudimí. Oslabením je i absence vykartovaného Mužíka. Na Letohrad totiž platí fotbal v rychlosti a kombinace po zemi. „V nakopávaných míčích má sílu a většinu soubojů vyhrává. Jakmile jsme začali kombinovat po zemi, šla lehce překonat jejich záložní řada ve středu, která není tak poctivá ve hře dozadu,“ přidává další poznatek Sladký.

Toho by mohl využít ´rychlonožka´ Lukáš Bezděk, který je podle výkonu v trénincích po nedobrovolné čtyřzápasové pauze schopen uštvat snad i jelena ze znaku Letohradu.