„Začínáme v domácím prostředí na Chodské slavnosti. Hrát se bude v sobotu dopoledne v 10.15 a je to pro nás výzva. Před velkou návštěvou atraktivní soupeř,“ uvažuje domažlický prezident Jaroslav Ticháček.

Podle jeho slov je už reálné i posílení kádru. „Přijít by měl kanonýr Jaroslav Kovařík, který hrál v Chrástu. S hráčem jsme domluveni, musíme to však dojednat s plzeňským Rapidem, který je jeho mateřským klubem.“ Nejlepší kanonýr nejvyšší krajské soutěže nastřílel v minulé sezoně čtyřicet gólů a jistě se bude Chodům ve třetí lize hodit.

Na cestě jsou však ještě další borci. „Z plzeňské Viktorie přijdou brankář Dan Houdek, obránci Jan Matas a Martin Mandous. Rádi bychom získali i Moura, který hrál za Koloveč, ale je hráčem Sezimova Ústí. Tady nás čeká jednání,“ vypočítává možné posily Jaroslav Ticháček.

Mužstvo zahájí letní přípravu 11. července, neví však pod jakým koučem. Zdeňku Michálkovi, který celek přivedl do ČFL, skončila smlouva a o jejím prodloužení není prý zatím rozhodnuto.

„Máme připraveny dvě varianty. Jedna z nich je hlavní trenér Zdeněk Michálek s asistentem Zdeňkem Bečkou. Druhou variantou je hlavní trenér Stanislav Purkart s asistentem Moravcem. Vyslechli jsme si nástin jejich koncepcí a momentálně se rozhodujeme. Jasno by mělo být tento týden,“ slibuje domažlický prezident.

Snad v Domažlicích vyberou kouče dobře. Vždyť je před nimi historická premiéra v třetí nejvyšší soutěži.