Sbohem dovolená, fotbalistům Jiskry začíná příprava. Trenér Zdeněk Michálek dnes v 18.00 hodin přivítá na Střelnici na prvním tréninku kádr, s nímž o pouti na stejném místě vytáhne do prvního mistrovského boje v České fotbalové lize.

Kromě hráčů, kteří vydřeli postup z divize, Michálek s novým asistentem Zdeňkem Bečkou rádi uvidí záložníka Vojtu Moura ze Sezimova Ústí, který působil v Kolovči, dále pak Jana Matase a Martina Mandause z juniorky Viktorie Plzeň. „Oba jsou to obránci, což je dobře, protože jsme měli jen dva středové obránce. Čeká nás hodně zápasů a je dobře, pokud vzroste konkurence,“ míní kouč.

Trio možných posil z víc než partnerského západočeského klubu doplní urostlý gólman Dan Houdek, protože brankářská jednička Chodů Martin Mleziva koketuje s bavorským Vilzingem. Očekáván je kanonýr Spartaku Chrást a kmenový hráč Rapidu Plzeň Jaroslav Kovařík, dalším testovaným má být útočník Michal Veselý, jenž naposledy hrál za jednoho z příštích soupeřů Jiskry, FK Králův Dvůr. Předvést by se měl písecký pendl Tomáš Linhart a klub má zájem i o tachovského Tomáše Habarta. Chybět už zřejmě bude Juraj Donko, na jehož transferu se domlouvají v Německu.

Prvním ze soupeřů, kteří Jiskru prověří v letní přípravě, bude tuto středu od 17.30 hodin v Kolovči divizní Slavoj. Na sobotu byla Jiskra pozvána k utkání do Stoda. Následující sobotu zamíří do Tachova k nováčkům v divizi.

Do 13. srpna, kdy do Domažlic na premiéru České fotbalové ligy dorazí Pardubice, třetí celek loňské sezony, Střelnice dozná změn. „Tou hlavní, kterou fotbalová veřejnost jistě ocení, budou nové sedačky v klubových barvách,“ říká prezident fotbalové Jiskry Jaroslav Ticháček.