V mezivánočním období se hráč, který odstartoval svou prvoligovou kariéru ve Slovanu Liberec, vrátil domů do rodného Ústí nad Labem a zahrál si i tradiční Velký vánoční turnaj. Mimochodem, s týmem Atlantic porazil ve finále Slavoj Houslice 1:0 a získal další trofej. Rozhodující gól sám dal.

„Minulou neděli jsem se vrátil z dovolené, tak jsem rád, že jsem tenhle halový turnaj opět stihl. Potkal jsem se tady s řadou kamarádů, je tady pohoda a dobrá atmosféra. Jezdím sem rád,“ říká v exkluzivním rozhovoru pro Deník ústecký odchovanec, bývalý reprezentant, nyní stoper AC Sparta Praha Jiří Jarošík.

Jak jste dovolenou strávil? Dopřál jste si odpočinek a na pár dní úplně vysadil?

Ne, to by mě nebavilo. Byl jsem u moře i na horách. Je pravda, že jsem toho moc nenaběhal, ale bez pohybu by to nešlo. Hrál jsem třeba beach, tenis, golf. Pořád jsem dělal něco, co mě baví.

Sparta zahájila přípravu ve středu 4. ledna. Měl jste předtím nějaký individuální tréninkový plán?

Ano, musel jsem něco odběhat, protože příprava je pak rychlá a člověk se pak nechce někde trápit.

Zatímco loni jste byl hráčem španělské Zaragozy a po svátcích hned naskočil do tamní nejvyšší soutěže, nyní vás čeká všeobecně nepopulární zimní dřina…

Takový je život, všechno se mění. Nedá se nic dělat. Samozřejmě se moc netěším, to nemá rád nikdo. Navíc někde na horách lítat do kopců nebo na běžkách. Ale u nás to k fotbalu patří.

V prosinci Sparta kompletně změnila realizační tým. Na Letnou se vrátil a do pozice generálního sportovního manažera zkušený Jaroslav Hřebík. Co těmto rošádám říkáte?

Ty změny mě vůči lidem, kteří tam dlouhé roky poctivě pracovali, trochu mrzí. Je škoda, že někteří hráči odešli. Ale je to fotbal a je potřeba koukat dopředu. Jednou skončíme všichni, proto si kariéru musíme užívat, pokud to jde.

Výzvou pro jaro je další titul, po podzimu máte komfortní šestibodový náskok před Libercem…

Chceme titul po roce, kdy ho získala Plzeň, na Spartu vrátit. Rozehráli jsme to docela dobře, měli super sérii. Škoda, že jsme párkrát doma klopýtli. Na přípravu ale budeme mít klid, dáme se dohromady a budeme bojovat o titul.

Největší soupeř Sparty tedy letos zřejmě bude v tabulce druhý liberecký Slovan?

Těžko říct. Liberec je k nám nejblíž, ale špička je širší a do boje o titul mohou zasáhnout i další kluby. Třeba Jablonec, Mladá Boleslav nebo Plzeň, která se určitě taky bude chtít vrátit do pohárové Evropy. Bude to ještě zajímavé.

Jiří Jarošík
Narozen: 27. 10. 1977
Post: obránce
Působiště:
Liberec 1997 - 1997
Sparta 1999 - 2003
CSKA Moskva 2003 - 2005
Chelsea 2005
Birmingham 2005 - 2006
Celtic 2006 - 2008
Samara 2008 - 2010
Zaragoza 2010 - 2011
Sparta 2011 ???
V české lize hrál: 153 zápasů
V české lize dal: 24 branek
V reprezentaci hrál: 23 zápasů