Fotbalisté Rapidu obrali v derby vedoucí Petřín

Plzeňský kraj – Malé fotbalové překvapení se událo v sobotním plzeňském derby hraném v rámci 23. kola nejvyšší krajské soutěže. Vedoucí Petřín podruhé v sezoně ztratil, když z horké půdy Rapidu Plzeň bral jen bod za remízu 1:1.

1.5.2017

Rapid Plzeň - Petřín PlzeňFoto: Deník / VAIZ Zdeněk

Rapid – Petřín 1:1

„Mužstvo, jako je Petřín, se neporáží každý den. Utkání mělo agresivní a velmi bojovný náboj z obou stran. My jsme na to trošku doplatili, protože jsme posledních třicet minut hráli v deseti. Kluci ale na hřišti nechali všechno a z tohoto pohledu si myslím, že jsme si body zasloužili," hodnotil vítězné derby lodivod Rapidu Jaromír Mysliveček.

Stínem krásného souboje bylo zranění domácího stopera Nového, který byl střídán v 48. minutě utkání poté, co si způsobil otřes mozku a měl přeražený nos.

„Je to nepříjemné zranění našeho nejstaršího hráče. Snad se dá brzy dohromady a bude hlavně v pořádku," dodal trenér Mysliveček.

PK: 5:4. Poločas: 1:1. Branky: 5. Matějka – 25. Šmídl. Rozhodčí: Mazanec. ŽK: 6:6. ČK: 59. Žák (Rapid Plzeň). Diváci: 90.

Rapid Plzeň: Beke – Šindelář, Nový (48. Gesl), Buček, Hajšman, Šimandl (88. Kovařík), Čupalka, Harmady, Vladimír Žák, Daniel Matějka, Davídek (80. Klekner). Trenér: Jaromír Mysliveček.

Petřín Plzeň: Pfleger – Zoubek, Škarda (46. Papáček), Motl, Světlík, Lisý, Patrik Šmídl (60. Chocholatý), Hartl (46. Vohrna), Jaroslav Levý (80. Šulc), Bendl, Bednář. Trenér: Radek Vodrážka.

Chotíkov – Zruč 4:2

„Doufal jsem, že se výkonem z minulého utkání ze Stříbra chytíme a jsem rád, že se nám to povedlo. První poločas proti Zruči sice nebyl podle představ, protože jsme dělali chyby v rozehrávce, a celkově to nebylo ono, ale ve druhé půli jsme už dominovali a zaslouženě duel dovedli do vítězného konce," shrnul šestigólovou přestřelku trenér vítězného Chotíkova Petr Nykles.

Poločas: 1:1. Branky: 16. a 84. Vlnař, 57. David Míka, 70. Matas – 20. Kepka, 88. Tobrman. Rozhodčí: Burda. ŽK: 1:2. Diváci: 110.

Chotíkov: Vojáček – Pechler (75. Černý), Forman, Kluska, David Míka, Kadlec (82. Šulan), B. Buchta, Vlnař (86. Voves), Tomáš Buchta (72. Martin Míka), Matas, Kučera. Trenér: Petr Nykles.

Zruč: Janča – Haidlmayer, František Korelus, Polák, Husník (77. Blecha), Pavel, Hucl (78. Kazda), Kepka, Fryček (79. Mastný), Mašek (79. Pechman), Tobrman. Trenér: Petr Řezáč.

Luby – Rokycany B 4:1

„Do zápasu jsme nastoupili v trošku oslabené sestavě, ale jsem rád, že jsme utkání nakonec zvládli. Rokycany nastoupily s velmi mladým týmem a i přes poslední místo se prezentovaly velmi kvalitním výkonem a musím říct, že mě překvapily. O to víc si této výhry cením," měl jasno kouč Lubů Vladislav Smolík.

Poločas: 3:1. Branky: 23. Koželuh, 29. Křížek, 44. Raišl, 64. Šleis – 19. Pfeifer. Rozhodčí: Šiška. ŽK: 3:4. Diváci: 140.

Luby: Hromada – Křížek, Voráč (80. Bureš), Sýkora, Vejskal, Šleis (74. Švec), Raišl (80. Pivoňka), Čipera, Cole (65. Hora), Koželuh, Čížek. Trenér: Vladislav Smolík.

Rokycany B: Wohlmuth – Koc, Sefzig, Planeta, Kouřil, Pliml, Holek (66. Lev), Škarda, Řapek (70. Judl), Kroc, Pfeifer. Trenéři: Matěj Spěváček, Václav Moulis.

Nýrsko – Stříbro 2:4

„Jsem rád, že jsme vyhráli. Kluci konečně prolomili smůlu a za tvrdou práci v trénincích si tyhle body zasloužili. Myslím si, že jsme měli celý zápas pod kontrolou, byť domácí v závěru utkání souboj zdramatizovali," uvedl trenér Baníku Stříbro Josef Aubrecht.

Poločas: 0:3. Branky: 61. Výtisk, 67. Rubáš – 26. Kohut, 42. Pleško, 43. Bůžek, 90. Dyk z penalty. Rozhodčí: Homr. ŽK: 2:3. Diváci: 85.

Nýrsko: Moravec – Antonovics, Šnour (79. Kohout), Výtisk, I. György, T. György, K. Kalivoda mladší (9. Bastl), Valenta (90. Václav Eliáš), Lužný, Brož, Rubáš. Trenér: Karel Kalivoda.

Stříbro: Mikulovský – Jakub Eliáš (75. Mráček), Korynta, Ulč, Hřebík, Dyk, Pavlas, Tůma (90. Brácha), Pleško, Kohut, Bůžek (75. Blažek). Trenér: Josef Aubrecht.

Svéradice – Lhota 1:3

„V prvním poločase jsme hráli proti větru a utkání bylo dost vyrovnané. Ve druhém poločase si myslím, že jsme i přes brzké vyrovnání soupeře po hloupé standardní situaci byli lepším týmem. Vypracovali jsme si celkem dost šancí a mohli jsme podle mě vyhrát i daleko větším rozdílem," okomentoval důležitou venkovní výhru trenér druhé Lhoty Jaroslav Kluska.

Poločas: 0:1. Branky: 54. Beránek – 32. a 81. Heller, 69. Adam Král. Rozhodčí: Žák. ŽK: 2:0. Diváci: 100.

Svéradice: Michal Sokup – Sova, Prokopec, Brůha (84. Daniel Klas), Jiřinec, Beránek, Vachuška (81. Martin Klas), Krejčík, Heřman, S. Makovec, Benedikt. Trenér: Vlastimil Beránek.

Lhota: Šteffel – Adam Král, Heller (86. Záhrobský), Zelenka, Horník, Hucl, Šefl (65. Černý), Nový (86. Šroubek), Kohout, Kotrnoch (59. Petrželka), Fiala. Trenér: Jaroslav Kluska.

Holýšov – Rozvadov 0:1

Fotbalisté Rozvadova potvrdili domácí vítězství z minulého týdne proti Vejprnicím (4:2) i venku a na hřišti nevyzpytatelného Holýšova zvítězili nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Kouč Rozvadova ale s výkonem svých svěřenců příliš spokojený nebyl.

„Začátek utkání byl podle mých představ. Dostali jsme se rychle do vedení a dvacet minut hráli fakt pěkný fotbal. Potom se ale všechno vytratilo a moc se na to z naší strany koukat nedalo. Jsem samozřejmě rád, že to hráči nějakým způsobem ukopali a zvítězili, ale s předvedenou hrou tentokrát moc spokojený nejsem," řekl trenér pohraničního celku Zdeněk Slowik.

Poločas: 0:1. Branka: 7. Patrik Hána. Rozhodčí: Bína. ŽK: 3:1. Diváci: 110.

Holýšov: Řezáč – Zavadil, Trhlík, Kaas, Černohorský, Majlát, Šobr (34. Stanislav Staněk), Valachovič, Kraus (46. Kamil Staněk), Jeniš, Zelený. Trenér: Karel Míčka.

Rozvadov: Žipaj – Luboš Viterna (83. Janda), Kabourek, Žemlička, Šácha, Jan Viterna, Michal Slowik, Čížek, Skopový, Hána, Horáček. Trenér: Zdeněk Slowik.

Dohrávky 23. kola: Vejprnice – Přeštice (16. května v 18.00), Domažlice B – Bolevec (25. května v 18.00).

Autor: Martin Mangl