„Domácí udělali pro úspěch víc a zaslouženě postoupili,“ říkal kouč hostů Jiří Jarošík, někdejší hráč pražské Sparty a londýnské Chelsea, který od léta trénuje Ústí.

V bezbrankové první půli se hrálo především mezi oběma šestnáctkami, dvě šance hostů spálil Prošek.

„V úvodu zápasu jsme měli asi i malinko štěstí. Kdyby dal soupeř gól, asi by to vypadalo jinak,“ říkal domažlický kouč Pavel Vaigl.

Jenže jeho tým počáteční nápor soupeře otupil a v závěru první půle pálil Hrubý, jeho nedůrazná rána však neměla šanci na úspěch.

Ale brzy po přestávce se začaly dít věci.

V 53. minutě dostal nádherný balon za obranu domácí Došlý a propálil ústeckého gólmana Němce – 1:0.

Dvě minuty nato si domažlický stadion Střelnice zabouřil podruhé.

Kapitán Mužík posadil roh přímo na hlavu Bauera a ten nekompromisní hlavičkou rozvlnil síť podruhé – 2:0.

A domácí byli dál při chuti.

Po další parádní akci a Dvořákově střele musel gólman hostů vytáhnout perfektní zákrok.

Teprve pak zatlačilo i Ústí, po střele Proška, který zamotal hlavu celé obraně, zazvonila tyč domácí branky. Minuty ubývaly, ale šancí Ústí více nebylo. Naopak Jiskra dál hrozila z brejků, ale další gól už nepadl.

„Já musím kluky pochválit, dali do toho srdíčko. Bez toho bychom neměli šanci uspět. Teď bych si přál, abychom takovou kvalitu udrželi i v dalších zápasech. Snad nám tohle vítězství zvedne sebevědomí,“ dodal Pavel Vaigl.