Sedmé přípravné utkání na jarní část FORTUNA ČFL znamenalo pro fotbalisty Jiskry Domažlice třetí porážku. Tentokrát však proti Chodům stál velmi silný soupeř. A sice domácí Baník Sokolov, který o mistrovské body jinak bojuje ještě o patro výše než hráči Domažlic.

Osm desítek fanoušků sledovalo za krásného slunečného počasí vyrovnanou bitvu. V úvodních patnácti minutách hry se oba celky dostávaly k šestnáctce soupeře, avšak ve finální fázi nebyly dostatečně přesné.

Skóre mohl po sedmnácti minutách hry otevřít domažlický Hrubý, jenž od poloviny hřišti vedl míč až před vápno Sokolova a vystřelil.
Jeho projektil však jen orazítkoval břevno Belaňovy branky. To byla škoda.

Poté byla k vidění neurovnaná pasáž hry bez šancí. V 36. minutě to v domácích ochozech zahučelo. Ševčík odcentroval před branku Domažlic, kde si míč málem do vlastní sítě srazil jeden z bránících hráčů Jiskry. Čtyři minuty před pauzou odpískal rozhodčí za hru rukou penaltu pro Baník. Míč si na značku pokutového kopu postavil domácí Holek, jehož pokus však bravurně lapil gólman Brych.

Ten si ale za další dvě minuty vybral slabší chvilku usnadnil střílejícímu Vávrovi dostat míč do sítě – 1:0. Oba týmy v poločasové přestávce obměnily své řady a daly šanci také ostatním. Jeden z nich svému trenérovi udělal radost takřka ihned. Hostující Skopový, zimní posila z Doubravky, zakončil rychlý brejk tvrdou a přesně mířenou střelou ke vzdálenější tyči – 1:1.

Radost z vyrovnání však netrvala dlouho. V 55. minutě se prosadil neúspěšný exekutor penalty z konce první půle – Holek, jenž využil načechraného míče spoluhráče Vávry a povedenou hlavičkou do protipohybu navrátil svému týmu vedení – 2:1.

V 70. minutě mohl pojistit vítězství Sokolova záložník Hlavatý, jenže jeden z vracejících se defenzivních hráčů Jiskry na poslední chvíli míč vykopl z brankové čáry. Do konce zápasu si oba výběry ještě vypracovaly pár náznaků šancí, míč v síti už ale ani jednou neskončil.
Sokolov tak porazil Domažlice těsně 2:1.

„Zápas se Sokolovem měl kvalitu, bylo to nahoru dolů. Pro nás jako Domažlice, jsou takové zápasy perfektní zkušeností,“ řekl na úvod trenér Jiskry Pavel Vaigl. „My jsme měli vstup do utkání trošku slabší, ale myslím si, že zhruba po deseti patnácti minutách jsme vyrovnali hru. Sokolov ale o tu jednu branku zvítězil nakonec asi zaslouženě,“ pokračoval trenér Domažlic.

A co bylo podle zkušeného kouče Chodů hlavní příčinou těsné porážky? „Myslím si, že jsme vzadu udělali pár chyb, které soupeř dokázal potrestat. V útočné fázi jsme navíc nedokázali některé situace vyřešit tak, jak by se slušelo,“ litoval trenér domažlických fotbalistů, jenž na závěr také nastínil plán mužstva v následujícím týdnu. „Do začátku soutěže zbývá necelý měsíc. Tento týden ještě potrénujeme a v pátek sehrajeme modelové utkání mezi sebou. O víkendu mají hráči volno,“ uvedl Vaigl.

Baník Sokolov - Jiskra Domažlice 2:1 (1:0)

Branky: 43. Vávra, 55. Holek – 53. Skopový.
FK Baník Sokolov: Belaň – Mejdr, Ševčík, Stropek, Dvořák II – Machek, Hlavatý – Vávra, Glaser, Beránek – Holek. Střídali: Dvořák I, Čihák, Liener, Ruml, Voleský. Trenér: Vítězslav Hejret.
Jiskra Domažlice: Brych – Čihák, Bauer, Hrubý, Kadar, Teršl, Mužík, Arzberger, Došlý, Dvořák, Vais. Střídali: Matas, Skopový, Rychnovský, Černý. Trenér: Pavel Vaigl.