Podruhé v zimní přípravě se fotbalisté třetiligových Domažlic utkali s juniorským výběrem Viktorie Plzeň vedeným trenérem Pavlem Horváthem a nově také asistentem Tomášem Hájovským.

Sobotní duel v Luční ulici v Plzni byl vyvrcholením třídenního soustředění chodských fotbalistů, kteří tak do zápasu s mladými viktoriány šli v plné zátěži. Do utkání vstoupili lépe hosté a už po čtvrt hodině hry slavili vedoucí branku. Tu vstřelil Dan Černý, jenž využil přihrávky spoluhráče Hrubého.

Ve 28. minutě už to bylo o dva góly. Autorem branky byl Dvořák, který dostal míč do sítě plzeňského brankáře Nováka po kombinaci s Petrem Došlým. Třetí branku stihli Chodové ještě do pauzy. Po přihrávce Dvořáka se po úniku a následné povedené kličce gólmanovi trefil Došlý. Domažlický kanonýr ve druhé půli přidal ještě jeden přesný zásah, kterým pečetil konečné skóre zápasu na 4:0.

„Kluky musím za předvedený výkon pochválit, odehráli dobré utkání. Na hřišti to bylo trošku vyhrocené, na přátelský zápas až příliš. Ale myslím si, že kromě jedné potyčky, to bylo v rámci fair-play,“ řekl k zápasu trenér Jiskry Domažlice Pavel Vaigl.

S ním souhlasil i dvougólový střelec Petr Došlý. „Z naší strany se jednalo o velmi povedené utkání. Soupeř byl stejný jako v prvním vzájemném duelu, ale my jsme na rozdíl od prvního měření sil, ve kterém jsme zkoušeli sestavu, hráli tentokrát v nejsilnějším složení,“ uvedl Petr Došlý. „Ano, už pomaličku rýsujeme sestavu na mistrovské boje, z toho důvodu nás do Plzně jelo jen čtrnáct. I když je pravda, že některé hráče ještě stále nemáme vinou zranění k dispozici,“ doplnil ho zkušený kouč Vaigl.

Viktoria Plzeň U21 - Jiskra Domažlice 0:4

Poločas: 0:3. Branky: 38. a 57. Došlý, 15. Černý, 28. Dvořák.

Viktoria Plzeň U21: Novák – Plecitý, Ondřej Pek, Míka, Svoboda, Jan Pek, Alex, Uzlík, Selnar, Kotěšovec, Štursa. Střídali: Valeš – Patrovský, Brož, Kraml, Hranáč, Bartůněk. Trenér: Pavel Horváth.
Jiskra Domažlice: Brych – Hrubý, Čihák, Bauer, Teršl, Mlynařík, Skopový, Mužík, Došlý, Černý, Dvořák. Střídali: Kadar, Matas, Arzberger. Trenér: Pavel Vaigl.

Tři elegáni Dominik Lešek (vlevo), Pavel Javorský (uprostřed) 
a Ivo Vojtko (vpravo) se stali novými posilami Benfiky.
Benfika ladí formu i kádr. V zimní přestávce ohlásila tři nové tváře