FC Viktoria Plzeň U 17 – TJ Jiskra Domažlice B 6:2(2:1)

Zápas začal ve velkém tempu a byl vidět pěkný kombinační fotbal, ve kterém měli mírně na vrch domácí. Ve 14. minutě fauloval Černý plzeňského Halásze. Následný trestný kop Kuhajdy ze 17 metrů Bratanič vyrazil. Za dvě minuty našel Kodýdek Kuhajdu, který z 12 metrů orazítkoval břevno Brataničovy svatyně. Ve 27. minutě rozehrál gólman Benfiky na Černého míč na krátko, ale ten mu sebral důrazný Kodýdek, přistrčil ho Václavíkovi, který okamžitě našel naběhnutého Korandu, ale jeho střela ze 13 metrů mířila naštěstí nad branku Benfiky. Štěstí už Benfika neměla o minutu později, to se středem hřiště prodral Ruda, který přihrávkou našel naběhnutého Kodýdka, který se ze 17 metrů přízemní střelou trefil přesně k pravé tyči – 1:0.

Ve 36. minutě přiťukl Kodýdek na Pecháčka a s jeho střelou ze 17 metrů si Bratanič poradil. Za další tři minuty se opět měnilo skóre zápasu. Strmiska přihrál Kodýdkovi, ten si obešel Hojdu a z hranice šestnáctky levačkou obstřelil bránícího Koreluse T. opět – 2:0. Benfika rázem odpověděla, když Sova využil špatné rozehrávky Plzně a řítil se na brankáře Edlmana. Ten ho fauloval a rozhodčí Kříž nařídil pokutový kop, který s přehledem proměnil Buršík k pravé tyči branky Viktorie – 2:1.
Druhý poločas začal penaltou po faulu Koreluse J. Domácí Fišer střílel na pravou stranu, kam skočil i Bratanič a penaltu bravurně vyrazil k Čadkovi, který balon uklidil do bezpečí. Vzápětí mohla Benfika vyrovnat, když Čadek vysunul přihrávkou Buršíka, který z 12 metrů trefil pouze golmana Edlmana.

A tak se skóre měnilo na druhé straně. V 53. minutě Strmiska sebral balon Korelusovi T., orazil si míč s Popovičem, našel v chumlu před bránou Pavlíka, který míč dorazil na 3:1. Benfika odpověděla nejlepším možným způsobem a to gólem. V 55. minutě rozehrál Lucák nacvičený signál – trestný kop z levé stany na hlavu Koreluse T, ten hlavičkou prodloužil do vápna na Waldmanna, který přízemní střelou zleva nedal Edlmanovi šanci – 3:2. Benfika vycítila šanci na vyrovnání a vrhla se do útoku. Nejprve se po levé straně prodral Waldmann, který vybojoval rohový kop.

Ten rozehrál Lucák na bližší tyč, kde Sova hlavou trefil pouze brankáře. V 61. minutě zužitkoval pěknou přihrávku Pavlík a před padajícím Brataničem zvýšil na 4:2. Viktorka poté ovládla hru a vytvářela si další brankové příležitosti. V 68. minutě Koželuh dorazil balon po rohu zprava Dotzsauera na 5:2. Při tomto gólu se zranil Korelus J., který musel zápas dohrát vzhledem k marodce hostů. V 74. minutě Čadek vybojoval roh, který nebezpečně rozehrál Lucák. Brankář Viktorie ho vyrazil k Bláhovi, kterému ve střele zabránili obránci.

Obránce Michal Mlynařík u míče v utkání Domažlice -Čížová, které Jiskra vyhrála 3:1.
Domažlická Jiskra přehrála v Plzni Čížovou

Chvíli na to poslal Strmiska míč po pravé straně na Kafku, který nadvakrát překonal Brataniče a upravil na konečných 6:2. Stínem utkání je zranění Vlčka, který má natažené vazy v kotníku a bude chybět minimálně měsíc. Zato zranění Korelus J. a Hojda by měli být v pořádku.

Sestava Viktorie U 17: Edlman - Fišer, Halázs, Strmiska, Michl, Ruda, Kuhajda, Kodýdek, Václavík, Koranda, Pecháček. Střídali: Kafka, Dotzsauer, Kotěšovec, Popovič, Koželuh, Pavlík, Lehký.
Sestava TJ Jiskra Domažlice B: Bratanič- Korelus T., Korelus J., Hojda, Bláha J., Černý ,Lucák, Waldmann, Buršík, Vlček, Sova. Střídal Čadek.

Ohlasy po utkání:
Martin Buršík, záložník Benfiky: ,,Myslím, že první půle nebyla úplně špatná. Docela dobře jsme bránili. Ale pak se dva kluci zranili a muselo se to celé přeorganizovat, protože nás bylo málo. Soupeř o poločase vystřídal hodně hráčů a ke konci to už bylo znát, protože měli více sil. Některé inkasované góly byly bohužel zbytečné po našich hloupých chybách. Sami jsme některé šance nevyřešili dobře. Výsledkově se nám proto zápas příliš nevyvedl".

Jiří Pojar