Po nepřesvědčivých výkonech z posledních kol se fotbalisté Dynama Horšovský Týn v utkání se Sokolem Krchleby prezentovali hrou hodnou vedoucího celku tabulky I. B třídy. Alespoň v první půli, která nakonec rozhodla o vítězství lídra.

Dynamo H. Týn – Sokol Krchleby 3:0 (2:0)

Do prvního utkání na travnatém hřišti ve Vrchlického ulici v jarní části soutěže nastoupili domácí vyjma Dolejše a T. Šindeláře v kompletní sestavě včetně posil z Prahy Bučkem, Podaným a Lobodášem. Úvodní nápor Dynama zužitkoval už v 5. minutě Podaný, když šel s Cihlářem na branku hostí a technickou střelou k tyči nezaváhal – 1:0.

Zatímco hosté se do šancí prakticky nedostali, a nemohli využít svoji sílu při standardních situacích, domácí oproti minulému zápasu v Klenčí plnili příkazy trenéra a prosazovali se svojí hrou plnou přesných přihrávek po zemi na spoluhráče v pohybu. Důkazem byla 17. minuta, kdy Beránek ideálně vysunul Podaného, ten šel sám na Chvátala a znovu se nemýlil – 2:0. Jen zásluhou gólmana Krchleb neskončil první poločas větším rozdílem, když ještě likvidoval střely Vachtla a Kopřivy.

Druhý poločas nabídl vyrovnanější partii. Hosté vysunuli Ondru Doležala do útoku k Markovi Doležalovi a Skálovi, hrajícímu s bolestivým zraněním z minulého utkání. Ovšem na tom, že se hrálo většinou od vápna k vápnu, měla podíl i náhle zbytečně komplikovaná hra domácích. V 77. minutě se hostům zranil Sekereš, kterého musel při absenci střelce Šauera a Ludvíka v poli vystřídat brankář Chvátal a na jeho místo v bráně nastoupil náhradník Kasl.

V závěru utkání domácí přitlačili hosty k jejich brance. V 88. minutě se k míči po odražené střele Blackého dostal Podaný, přihrál volnému Lobodášovi a ten upravil stav na konečných 3:0 pro Dynamo.

Sestava H. Týn: Věneček – Šindelář R., Komárek, Kopřiva (78. Koppeberg), Beránek – Cihlář (87. Šperl), Buček, Vachtl – Blacký, Podaný, Fiedler (65. Lobodáš). Trenér: Alois Tomášek.

Sestava Krchleby: Chvátal – Koriťák, Štverka, Sekereš, Podzimek – Poslední, Prihoda, Doležal O., Brož – Skála, Doležal M. Trenér: Jaroslav Kubeš.