Holýšovští fotbalisté porazili soupeře ze ZČE

Holýšov /FOTOGALERIE/ – V dalším kole Fincentrum krajského přeboru přivítali fotbalisté Holýšova na svém stadionu letošní překvapení soutěže, mužstvo SK ZČE Plzeň. V utkání měli jednoznačnou převahu domácí a po zásluze zvítězili.

22.10.2010

Z utkání FK Holýšov s SK ZČE.Foto: Miroslav Dolejš

FK Holýšov – SK ZČE Plzeň 3:1 (2:1)
Již ve 3. minutě se dostal k míči domácí Schamberger, zatáhl míč po straně a poté našel přihrávkou na středu hřiště Trhlíka, jenž střelou z dálky umístil míč parádně pod břevno 1:0. O minutu později mohlo být srovnáno, když jeden z hostí šel sám na holýšovského gólmana Marcela, ten mu však míč ukopl. V 9. minutě se radoval domácí stadion znovu. Po rohovém kopu Holýšova zahrál ve vápně jeden z hostí rukou a kopal se pokutový kop. Toho se zhostil kapitán domácích Pavel Trhlík a přesnou střelou k tyči poslal svůj tým do dvoubrankového vedení – 2:0.

Poté se hra vyrovnala. Ve 23. minutě nahrávali rohový kop hosté a nikým nehlídaný Marek na zadní tyči prostřelil Marcela – 2:1. O sedm minut později mohli jít domácí opět do dvoubrankového vedení, Hrádkovu střelu však konečky prstů Řezáč v brance Plzně vyrazil. Ve 37. minutě se opět Hrádek ocitl v šanci, v poslední chvíli mu však ukopl míč jeden z beků hostí. V 66. minutě zahrával domácí Jeniš přímý kop, po nedorozumění v obraně plzeňských jen těsně hlavou na míč nedosáhl aktivní Hrádek. V 74. minutě Beneš našel před vápnem Hrádka, jehož střílený centr brankář vyrazil před sebe a vystřídavší Vrba s přehledem míč dopravil do prázdné brány – 3:1. Hosté poté vrhli vše do útoku, avšak domácí obrana je nepustila do žádné větší šance. A když už bylo nejhůře, tak podržel domácí dvěma skvělými zákroky v rozmezí 82. a 84. minuty brankář Marcel. V poslední minutě mohli hosté alespoň snížit, avšak na brankové čáře zaskočil za brankáře Lucák.

„Ze soupeře jsme měli docela respekt, nemá špatné výsledky a jeho mužstvo tvoří mladí, běhaví hráči. Ale povedl se nám začátek zápasu a vítězství bylo nakonec zasloužené. Konečně se nám rozstříleli ti, na které jsme před sezonou spoléhali. Dnes zápas vyšel Trhlíkovi, podržel nás rovněž gólman Marcel, jemuž zřejmě střídavý start v Krchlebech svědčí,“ říká trenér Holýšova Jiří Multrus. O víkendu Holýšov míří do Vejprnic. „To je nevyzpytatelný soupeř, je otázka, koho proti nám postaví. Ale určitě tam nejedeme prohrát, minimálně bod zvenku by byl dobrý,“ dodává kouč. Ten ještě stále nemůže naplno počítat s Manowetzem, kterého při zátěži trápí břišní svalstvo, a tak jen střídá.

FK Holýšov: Marcel - Levička, Lucák, Trhlík, Lukáš - Beneš (Manowetz), Multrus (Bíba), Procházka, Schamberger - Hrádek (Valachovič), Jeniš (Vrba). Trenér: J. Multrus. Diváků: 200, Branky: Trhlík 2, Vrba - Marek; ŽK: 2:3.

22.10.2010 VSTUP DO DISKUSE

Životní pojištění, ilustrační foto

Pojištění pracovní neschopnosti může vytrhnout trn z paty

Malování bylo jedou z aktivit, které byly připraveny pro večerní páteční program v poběžovické knihovně.

Děti přenocovali v poběžovické knihovně

Příběh s dobrým koncem: jezevčík Milda přežil!

Bernartice - Příběh jezevčíka Mildy, který na osm dní uvízl v liščí noře v bývalém kamenolomu u Bernartic a o jehož záchranu se marně snažili hasiči, má šťastný konec.

Řidič poškodil značku a ujel

Domažlice – Další řidič ujel z místa nehody. Tentokrát policisté hledají svědky karambolu u kostela Všech svatých v Domažlicích.