V 9. kole Fincetrum krajského přeboru přivítal Holýšov na svém hřišti nováčka soutěže z Horažďovic, jemuž se daří a v tabulce je čtvrtý. Domácí byli výrazně lepší a měli i více ze hry. Dvě jasné penalty za podražení domácích hráčů v pokutovém území však sudí Schneider neodpískal. V rozstřelu pak byli šťastnější hosté.

FK Holýšov - Horažďovice 1:1 (1:1) na PK 2:4
Úvod utkání patřil hostům. Ti se v 5. minutě dostali do první šance, Kocovu střelu však Majlát zblokoval. O pět minut později se už skóre měnilo. Po akci hostů obdržel míč ve vápně Nauš a prostřelil brankáře Holýšova Čermáka – 0:1. Hned po rozehrávce mohlo být srovnáno. Vrba utekl po straně a nacetroval do vápna, ale Manowetz hlavičkoval pouze do břevna.

Ve 13. minutě se domácí dostali do další šance, Jenišova střela však skončila těsně vedle levé tyče horažďovického Kozlíka. O pět minut později vyslal na branku hostů střílený centr Vrba, míč však ke smůle domácích opět olízl pouze břevno. Ve 25. minutě si Manowetz naběhl ve vápně na Majlátův přímý kop, hlavičkoval mezi obránci, Kozlík však míč zkrotil do náruče. Ve 27. minutě se už domácí dočkali. Černohorský posunul na Jeniše, který na Kozlíka vyzrál lobem k tyči – 1:1. Tři minuty před koncem první půle byl ve vápně podražen Jeniš, ale sudí Schneider penaltu nenařídil. Holýšov měl šanci ještě v poslední minutě, Vrba však nastřelil jen Kozlíka a z následného rohu domácí potřetí trefili břevno.

Ve 49. minutě nešťastně nahrál Levička na nohu hostujícího Stulíka, ten však míč poslal mimo branku Čermáka. V 61. minutě utíkal Beneš na Kozlíka, tísněn však minul. O sedm minut později poslal Hrádek z otočky povedený centr do vápna, Jeniš však v obrovské šanci pálil nad branku. S remízou spokojení hosté se už pak soustředili na to, aby neinkasovali. V 74. minutě při dalším útoku domácích byl ve vápně Horažďovic podražen Hrádek, pomezní rozhodčí Reznichenko však faul nesignalizoval.

Devět minut před koncem zahrávali domácí přímý kop, na který si naběhl na zadní tyči Lukáš, hlavičkal však nepřesně. Hlavní rozhodčí pak k nelibosti domácích příznivců utkání ukončil v čase, kdy na světelné tabuli svítilo 89:25.

V následné penaltové loterii byli štastnější hosté, kterým bod navíc vystřelil Mičkal.

Penalty proměnili Procházka, Hrádek, za hosty Koc, Beránek, Jůda, Mičkal. Neúspěšní byli domácí Kubina s Majlátem, za hosty Kotrba.

FK Holýšov: Čermák - Levička, Trhlík, Majlát, Lukáš -Vrba, Černohorský, Procházka, Beneš - Jeniš, Manowetz.
Horažďovice: Kozlík - Čadek, Křivanec, Greger, Šafanda - Stulík, Beránek, Nauš, Jůda - Koc, Kotrba
Rozhodčí: Schneider. ŽK: 2:2. Diváků: 190.