FK Holýšov - TJ Přeštice 4:1 (2:1)


Hosté zahrozili poprvé v 15. minutě a k nelibosti většiny z 250 diváků z toho byl hned gól. Přeštický Bešta z 18 metrů vyslal technickou střelu k tyči, po níž se Janča marně natahoval - 0:1. Na vyrovnání se dlouho nečekalo. O pět minut později zatáhl Lukáš míč po straně a poslal centr na hlavu kanonýra Tlustého a ten se nemýlil - 1:1. Do další šance se dostal domácí Schamberger, který vystihl nahrávku obrany soupeře, zatáhl míč do vápna, kde našel Tlustého, ten ale tentokrát sám před brankou přestřelil. O chvíli později si aktivně hrající Tlustý u lajny poradil s protihráčem, přihrál Benešovi, ten prošel přes obránce a prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 2:1. Oslavil tak první branku v dresu Holýšova v mistrovském utkání. Hosté do poločasu zahrozili jen z přímého kopu, ale Bešta branku minul.

Do druhé půle vstoupili hosté se dvěmi změnami v sestavě. Domácí se soustředili na obranu a brejky. V 65. minutě se po standardní situaci trefil hlavou opět Beneš - 3:1. Tento gól s Přešticemi otřásl a hosté se dostávali jen těžko do zakončení. Za zmínku stojí jen hlavička jednoho z hostů, která skončila nad brankou. Poté došlo ke změnám v sestavě Holýšova. Na hřiště se dostali Hrádek, Vrba a Manowetz. Prvně jmenovaný se pak v nejhezčí akci zápasu po straně prodral do vápna, kde mezi dobíhajícího obránce a brankáře předložil přihrávku Jenišovi a ten dal dorážkou do prázdné branky výsledku konečnou podobu.

Utkání zhodnotil předseda FK Holýšov Karel Králík: „Zaslouženě jsme vyhráli. Přeštice mě zklamaly, i když začaly dobře a vedly. Měli jsme štěstí, že se podařilo hned vyrovnat a vzápětí otočit stav. Nyní nás čekají Rokycany, těžký soupeř, ale chceme bodovat.“ Holýšov se po zaváhání v Kolovči dotáhl na čelo přeboru a v tabulce je čtvrtý. Má ale zápas k dobru, když ve středu 21. dubna bude dohrávat utkání 16. kola v Touškově.


FK Holýšov: Janča - Hamerník, Levička, Majlát, Lukáš - Jeniš, Multrus (60. Hrádek), Trhlík, Schamberger (73.Vrba) - Beneš, Tlustý (81.Manowetz).