Kromě sekretáře fotbalového Holýšova Petra Třeštíka si zážitek nenechali ujít Jaroslav Teršl se synem Jakubem, Robert Šobr se synem Danem a tchán Rostislav Čáp, který od kolegů v práci, kteří jsou členy fanklubu bavorského velkoklubu, sehnal lístky. Jeden stál 35 eur. Holýšovští už v Allianz aréně byli brzy po jejím otevření, ale to před zraky padesáti tisíc fanoušků hrál „jen“ druholigový Mnichov 1860.

V atraktivním utkání, jemuž Holýšovští přihlíželi, nakonec Bayern porazil Schalke 4:1, takže na stadionu panovala skvělá atmosféra. Diváci povzbuzovali od začátku. „Atmosféře pomohlo, že domácí šli už v 5. minutě do vedení, hosté brzy po vlastní brance Mnichova vyrovnali. Když ale domácí ve 25. minutě vedli 3:1, připojil se k domácímu kotli celý stadion, a to už byl pořádný hukot. Navíc i příznivců Schalke bylo na stadionu dost, ti byli možná dokonce ještě hlučnější,“ přibližuje Třeštík.

Holýšovští dorazili před arénu tři hodiny před jejím otevřením. „Venku se konaly malé pivní slavnosti. Fanoušci obou klubů seděli pohromadě, byli v pohodě, bez strkanic,“ pokračuje Třeštík. Jako brankář byl samozřejmě zvědav hlavně na výkon vychvalovaného „kolegy“ z Schalke Neuera. Trochu za očekáváním zůstal Raúl. Bayern, to jsou zase hlavně Robben a Ribéry. „Kromě samotného fotbalu a atmosféry mě zaujalo, že přes to ohromné množství lidí se vše obešlo bez tlačenic a front,“ říká.

Stadion v Mnichově není prvním, který Třeštík navštívil. V listopadu byl v Londýně a nenechal si ujít příležitost navštívit stadion, kde je doma Chelsea. Čech a spol. sice zrovna hráli venku, ale i tak to byl zážitek. „Stadion v Mnichově je novější, ale na Chelsea jsem si mohl kromě dalších prostor prohlédnout i kabinu domácích, takže to jsou zase jiné zážitky. Každopádně oba jsou to nádherné stadiony.“