FK Holýšov – Baník Stříbro 4:1 (2:1)
Po několika změnách v sestavě, jež domácí trenér Jiří Multrus do zápasu přichystal, domácí předvedli výrazně lepší hru. V dresu Holýšova v základní sestavě nastoupil nadějný brankář Lukáš Frei, který s Viktorií Plzeň získal titul mistra republiky v dorostu a naposledy chytal za rezervu Jiskry v I. A třídě.

Frei prokázal kvality hned v úvodu , kdy zasáhl při úniku hostujícího hráče. O dvě minuty později prověřil na druhé straně brankáře Baníku domácí Procházka, když po centru Manowetze pálil z otočky. V 11. minutě domácí znovu podržel Frei, když nohou vyrazil střelu hostí. O pět minut později už ale explodovala radost asi 260 domácích diváků. Na centr do vápna si postupně naběhli Panuška s Jenišem, ale k odraženému míči po soubojích se dostal Manowetz a přízemní střelou k tyči otevřel skóre – 1:0.

Ve 28. minutě pak domácí mohli zvýšit, ale hostující gólman ještě stačil míč mířící za čáru zkrotit. O tři minuty později už ale kapituloval. Domácí hráč byl podražen při průniku ve vápně, a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Panuška – 2:0. Ve 34. minutě stříbrský Ábel snížil střelou do odkryté branky – 2:1. Hosté mohli vyrovnat ve 48. a 51. minutě, ale vyložené příležitosti trestuhodně zahodili.

Na druhé straně v 55. minutě pálil vedle tyče branky Baníku Manowetz. Poté se hra především zásluhou hostů přiostřila. V 66. minutě byl Manowetz postrčen soupeřem a následně strčil do rozehrávajícího brankáře Baníku. Za to byl napaden Demjanem, který následně dvakrát inzultoval sudího Urbana. Manowetz i Demjan poté dostali červenou kartu. Stejný trest stihl v 87. minutě stříbrského Hřebíka, který jako poslední obránce stáhl k zemi unikajícího Vrbu.

To už ale domácí vedli 3:1, když střídající Hrádek napravil svoje zaváhání ze 76. minuty a po rohovém kopu a zmatku ve vápně hostí se na zadní tyči dostal k míči a skóroval. Konečnou podobu výsledku dal domácí Schamberger v 88. minutě střelou k tyči z přímého kopu.⋌ (zav)

A jak vypadalo utkání podle hostů?

Hosté začali útočně, hned v první minutě se prodral mezi obránci Dyk, předložil Zaoralovi, jehož střelu však obětavě zblokovali domácí obránci. V páté minutě měl gól na kopačce stříbrský Ábel, Frei, nová posila mezi tyčemi Holýšova, však jeho střelu vyrazil. Na druhé straně se po špatném odkopu Šamana mohl prosadit domácí Procházka, ale Cipra byl také na místě. V 11. minutě zahrávali Baníkovci přímý kop, po kterém zazvonila tyč domácí branky. Útočnou snahu hostů zastavila 16. minuta, kdy se před stříbrskou brankou nejlépe zorientoval Manowetz a střelou k tyči rozjásal domácí fanoušky – 1:0. Vedoucí gól domácí hráče nabudil a jen obětavostí hostujících obránců neohrozily pokusy Manowetze a Panušky stříbrskou branku. Ve 31. minutě si aktivní Manowetz zaběhl za stříbrskou obranu, první pokus Cipro kryl, druhý pokus už obrana Baníku zastavila jen za cenu faulu. K nařízené penaltě se postavil Panuška a s přehledem proměnil – 2:0. Druhý gól Baníkovce probral a podařilo se jim vstřelit kontaktní branku. To běžela 34. minuta. Jareš ideálně vyslal Pubrleho, ten se neunáhlil a místo střely ještě zvolil přihrávku na nabíhajícího Ábela, který měl jednoduchou úlohu – 2:1. Do poločasu mohl Baník ještě vyrovnat, ale domácí obrana byla pozorná.

Úvod druhého poločasu přinesl několik šancí hostů, ale Ábel ani Šaman nemířili mezi tyče. V 56. minutě předvedl skvělý zákrok Cipra, když likvidoval pokus Panušky. V 65. minutě mohl přidat po zaváhání stříbrských obránců pojistku Manowetz, ale i jeho Cipra vychytal. V 68. minutě se na hřišti červenalo. Po závaru před brankou Baníku vrazil po odpískání Manowetz do stříbrského gólmana, kterého přišel bránit Demjan. Oba za své nesportovní chování viděli červenou kartu a museli předčasně do sprch. S přibývajícími minutami hráči Baníku otevřeli více hru a to byla voda na domácí mlýn. Střídající Hrádek se nejprve v 79. minutě řítil sám na Cipra, ale stříbrský gólman skvělým zákrokem udržel spoluhráče ve hře. V 85. minutě byl už Hrádek úspěšný, když využil nedorozumění Cipra se Zaoralem a z metru se nemýlil – 3:1. V 87. minutě se do sprch poroučel další hráč Stříbra Hřebík, který nedovoleně zastavil pronikajícího Schambergera. Sám postižený se postavil k zahrání přímého kopu a stříbrští obránci i Cipra se jen dívali, jak míč končí v síti – 4:1.

FK Holýšov: Frei – Levička, Lucák, Trhlík, Lukáš – Multurs, Procházka (Vrba), Panuška, Jeniš (Hammerník) – Manowetz, Beneš (Hrádek). Trenér: Jiří Multrus.

Baník Stříbro: Cipra – Zaoral, Hřebík, Jareš, Šaman, Ábel, Florus (79. Vraštil), Demjan, Zámeček, Pubrle (61. Petraška), Dyk. Trenér Tůma.