„Na zápas s Baníkem Ostrava jsou všechny lístky vyprodány,“ hlásí z Plzně. Na bitvu, která v případě vítězství domácích rozhodne o držiteli mistrovského titulu, se chystá přes sedm tisíc fanoušků. Další budou sledovat přímé přenosy v barech, hospodách a televizích.

„Máme formu, cítíme se dobře, v kabině vládne pohoda. Není důvod mít obavy,“ prohlásil optimisticky plzeňský kapitán Pavel Horváth.
Pokud jeho tým nad Baníkem zvítězí, dočká se oslav i s mistrovským pohárem. Českomoravský fotbalový svaz se rozhodl, že cennou trofej do Plzně přiveze.

Toho se ale nechtějí dočkat hráči Sparty, které čeká duel s Ústím nad Labem v Teplicích. „Stát se může cokoliv, ale jak už jsem řekl, upřímně si myslím, že Plzeň už si to nenechá utéct,“ nechal se slyšet letenský záložník Libor Sionko.

Všechny zápasy 29. kola mají výkop v 17.30, a tak sparťanům nezbývá nic jiného než vyhrát a čekat na výsledek z Plzně.

To v Příbrami už může být po devadesáti minutách jasno. Domácí se v přímé konfrontaci utkají o udržení mezi českou fotbalovou elitou s Brnem. A pokud vyhrají, budou také slavit. Do druhé ligy by zamířil hostující celek. „Musíme vyhrát. Stále to máme ve svých rukách,“ uklidňuje svůj celek brněnský trenér René Wagner. „Je to nejdůležitější zápas sezony,“ uvědomuje si příbramský Zdeněk Koukal.

Hororová sobota se blíží a fotbalový divák by si ji neměl nechat ujít. Bude to totiž nervy drásající podívaná.